בניגוד לתקשי"ר ולמרות אזהרה: מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי מנהל את המו"מ הקואליציוני בבית שמש

תכתובות ווטסאפ שנפוצו בימים האחרונים מעידות שמנכ"ל המשרד אבי כהן, שהוא גם תושב בית שמש, מעורב במשא ומתן הקואליציוני בעיר ■ זו הפעם השנייה שבה חוטא כהן בעיסוק פוליטי - ב-2013 נרשמה הערה בתיקו בגין "פעילות מפלגתית בבחירות לרשויות המקומיות"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבי כהן
אבי כהןצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אבי כהן סקלי
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

הודעת ווטסאפ שעוברת בימים האחרונים בפורומים של פעילים פוליטיים בבית שמש, חושפת את מעורבותו העמוקה של מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, אבי כהן, תושב בית שמש, בפעילות פוליטית אסורה.

כך נכתב באחת ההודעות: "קשיים במשא ומתן הקואליציוני. המשא ומתן המתנהל על ידי אבי כהן ועמו יגאל ביבי (ח"כ מהמפד"ל לשעבר) נקלע לקשיים. אחת הסיבות: הם כמעט לא משחררים תפקידים או סמכויות. כמעט כל התפקידים שהם מציעים לאגודה, מקוצצים. למשל, החינוך חלקי, תכנון ובנייה מקוצץ ועוד.

"כהן, הידוע כאיש קשוח, מנהל את המשא ומתן ביד רמה, נותן הרגשה כאילו עליזה (עליזה בלוך) ניצחה בפער של אלפי קולות ומסביר שהעיר תנוהל בידי עליזה והיא תיקח לידה כמה שיותר סמכויות. גם המפלגות שתמכו בעליזה, לא אהבו את התנהלותו הכוחנית והביעו לא מעט אי שביעות רצון. אין ספק שאם אם מנהלי המשא ומתן היו קצת יותר נדיבים, כמעט כל הנציגים החרדים היו כבר סגורים וחתומים מזמן".

בלוך לא הכחישה כי כהן מעורב במשא ומתן. לדבריה, "אנשים מדברים איתו, אבל כולם יודעים שההחלטות הן שלי". בלוך לא התייחסה לעובדה שמדובר בעובד מדינה בכיר, שעל פי תקנון שירות המדינה (התקשי"ר) אסור לו לעסוק בנושאים פוליטיים.

כהן כבר חטא בעיסוק פוליטי בעבר: ב-2013 נרשמה הערה בתיקו על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז, הראל לוקר, בגין "פעילות מפלגתית בבחירות לרשויות המקומיות". זאת, לאחר שכהן, בהיותו עובד מדינה, עבד למען בחירתו של מועמד הליכוד בבית שמש לראשות העיר באותה שנה. הנציבות הסתפקה אז בהערה.

בטופס ניגוד העניינים שעליו חתם כהן כשנכנס לתפקיד, הוא הצהיר כי לא יעסוק בענייני אדם שיש לו אליו זיקה אישית, פוליטית כלכלית או עסקית. בשיחה עם TheMarker הגדירה בלוך את כהן "חבר יקר", וכמי שהיא נוהגת להתייעץ עמו. כהן הגיע לבית שמש כחלק מן הגרעין התורני בעיר, שתמך בבלוך הפעם, ולא מן הנמנע כי בין היתר בזכות התמיכה הזאת זכתה בלוך בבחירות.

בלוך מסרה בתגובה: "מאז שנבחרתי לכהונת ראשת העירייה, אני מתייעצת ונעזרת בחברים רבים בכלל הנושאים, ובמקביל בונה את הצוות המקצועי עמו אעבוד בשנים הבאות לטובת קידום העיר בית שמש ותושביה. אבי כהן הוא חבר ותיק יקר ומבורך כשרונות, ותושב העיר. אבי סייע לצוות המשא ומתן כדי להבטיח כי הדברים נעשים כנדרש, כל זאת בזמנו הפרטי ובהתנדבות. אני מתייעצת איתו כבעל ניסיון בתחומים אלה וכחבר, ועל פי הייעוץ המשפטי שקיבלתי - אין פסול בכך".

במשרד לשוויון חברתי סירבו להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי