אכזבה במבחן של רואי החשבון - רק 41% עברו; המכללה למינהל הפתיעה לרעה

הבחינה בחשבונאות פיננסית במתכונתה החדשה: שיעור מעבר גבוהים בקרב בוגרי האוניברסיטאות ■ המובילה: אוניברסיטת בן גוריון

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כנס הסמכת רואי חשבון
כנס הסמכת רואי חשבון, למצולמים אין קשר לידיעהצילום: קובי קנטור
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ציוני הבחינה החיצונית בחשבונאות פיננסית מועד יולי פורסמו הבוקר על ידי מועצת רואי החשבון במשרד המשפטים. מן הנתונים עולה כי שיעור העוברים את הבחינה, שכזכור מתנהלת במתכונת חדשה, נמוכים מאי פעם: רק 41% מהנבחנים עברו אותה. גם מספר הניגשים לבחינה היה נמוך במיוחד.

על פי נתוני המועצה, 51.4% מכלל הנבחנים שניגשו לראשונה לבחינה עברו אותה בהצלחה. מדובר בירידה משמעותית בכמות הנבחנים ביחס למועדים קודמים.

המוסדות המובילים בשיעור המעבר: אוניברסיטת בן גוריון (79%), האוניברסיטה העברית (65%) ואוניברסיטת תל אביב (65%). המכללות משתרכות מאחור כאשר מפתיעה לרעה המכללה למינהל עם מספר נמוך במיוחד של עוברים – 13% בלבד. המפתיעה לטובה היא הקריה האקדמית אונו עם 26% מעבר, עדיין מספר נמוך מאוד אך הראשונה מבין המכללות, אם לא מביאים בחשבון את מכללת ספיר, ששלחה שלושה סטודנטים בלבד ושלושתם עברו. המרכז הבינתחומי שלח 10 סטודנטים למועד זה מהם עברו 2 בלבד. מבין המכללות ששלחו פחות מ-50 נבחנים למועד זה הגיע המרכז האקדמי רופין למקום גבוה עם 45% מעבר.

לבחינה ניגשו 722 נבחנים ונבחנות. מדובר במספר נמוך יחסית ביחס למועדים קודמים. לשם השוואה במועד סתיו 2017 ניגשו 972 נבחנים, במועד אביב 2017 ניגשו 910, במועד סתיו 2016 – 1,184, ובאביב 2016 – 909.

459 נבחנים ניגשו לראשונה לבחינה (כ-64% מקרב כלל הנבחנים). מבין האחרים, שיעור המעבר של הנבחנים החוזרים היה 26.7%. שיעור המעבר הכללי של כלל הנבחנים בבחינה הוא 40.9%.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר