לא בוער: המכרז למנהל הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית מתעכב

התפקיד במשרד לשוויון חברתי עדיין לא אויש לאחר עזיבתו של איימן סייף לפני שלושה חודשים ■ ועדת האיתור החליטה לצאת לחיפוש אקטיבי של מועמדים, אף שכבר גובשה רשימה של שמונה מועמדים

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
איימן סייף
איימן סייףצילום: גיל אליהו
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

אף שחלפו כבר שלושה חודשים מאז עזב איימן סייף את תפקידו כמנהל הרשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי, עומד התפקיד מיותם ולא ברור מתי ימונה המנהל הבא.

עזיבתו של סייף לא הגיעה בהפתעה. הוא היה אמור לעזוב כבר בינואר האחרון לאחר עשור בתפקיד, אך מכיוון שלא פורסם מכרז, התבקש להישאר עוד כמה חודשים. באפריל סיים את תפקידו סופית, לאחר פרסום מכרז שאליו ניגשו יותר מ-100 איש, חלק גדול מהם מהחברה הערבית. תהליך הסינון שבדק עמידה בתנאי הסף הניב 44 מועמדים שעלו לבדיקת ועדת האיתור. זו בחרה בשמונה מועמדים סופיים.

עד כאן מדובר בהליך מקובל, אלא שעל פי דובר המשרד, ועדת האיתור החליטה כי אין די בשמונת המועמדים - והודיעה כי היא יוצאת ל"חיפוש אקטיבי של מועמדים נוספים". לא ברור מה הנימוק להחלטה זו ומתי יאויש התפקיד כתוצאה ממנה, בעיקר מפני שהחגים מתקרבים. בינתיים ממלא את התפקיד מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, אבי כהן.

כבר בינואר התריעו המנכ"לים השותפים של עמותת סיכוי, ראונק נאטור ורון גרליץ, בפני השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, ונציב שירות המדינה בפועל, אודי פראוור, כי "עיכוב באיוש התפקיד עשוי לגרור פגיעה קשה בחברה הערבית ובמשק כולו". השניים טענו כי הדבר יפגע בעיקר בהחלטה 922 לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים, עבורה הקצתה הממשלה כ-15 מיליארד שקל, כשהרשות היא גורם מכריע ביישומה.

אין זו הפעם הראשונה שבה מתעכב איוש תפקיד משמעותי במשרד לשוויון חברתי. לאחר פרישתה של ורד סוויד, שעמדה בראש הרשות לקידום מעמד האישה, פעלה הרשות כשנה וחצי ללא מנכ"ל, כאשר כהן אייש את התפקיד עד למינויה של אוה מדז'יבוז'.

מדוברות המשרד נמסר: "המשרד לשוויון חברתי באמצעות הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים ממשיך לפעול לפיתוח ורווחת האוכלוסייה הערבית בישראל כפי שפעל באופן חסר תקדים בארבע השנים האחרונות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?