המנכ"לית שחייבה את העירייה על נסיעות פרטיות לחו"ל תחזיר 43 אלף שקל

נחשף ההסכם הסודי שאליו הגיעו הממונה על השכר באוצר ומנכ"לית עיריית חולון לשעבר בעקבות דו"ח של מבקר המדינה שמצא כי רשמה נסיעות פרטיות כנסיעות בתפקיד ■ ההסכם מפורסם לאחר מאמץ עיקש של עמותת הצלחה והתנועה לחופש המידע

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חנה הרצמן
חנה הרצמןצילום: ניר שמול
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

לאחר דין ודברים מתמשך בין מי שהיתה למעלה משני עשורים מנכ"לית עיריית חולון והאישה החזקה בעירייה חנה הרצמן, ויחידת האכיפה של אגף הממונה על השכר באוצר, הוחלט בהסכם משותף כי הרצמן תשיב לקופת העיריה 43 אלף שקל נטו מכיסה בשל חריגות שכר.

כזכור, כבר בנובמבר 2016 מצא מבקר המדינה ממצאים קשים בנוגע להרצמן. בין היתר לא נמצאו אישורים לשמונה נסיעות שונות מהן גם עלה כי המנכ"לית לשעבר, מעדיפה להיות בנסיעות עבודה בחו"ל דווקא בסופי שבוע. "חמש משמונה נסיעותיה לחו"ל של המנכ"לית כללו ערבי חג וחגים ישראליים או סופי שבוע, ובפועל עמדו לרשותה רק ימים מעטים שבהם היה אפשר לקיים פגישות עבודה", כתב המבקר. "שימוש בכספי העירייה למימון נסיעה לחו"ל בתפקיד בסופי שבוע - לתערוכות, מוזיאונים והצגות, בימים שאינם ימי עבודה - אינו ראוי, בייחוד כשידוע מראש שפגישות עם בעלי תפקידים שנכללו בתוכנית הנסיעה לא יוכלו להתקיים באותו סוף שבוע".

נוסף על כך, צברה הרצמן, במסגרת נסיעותיה בתפקיד, זכויות בתוכנית "הנוסע המתמיד" - שלא לפי חוק שירות הציבור (מתנות). יתרה מכך, במאי 2013, למשל, נרשמה נסיעה פרטית שלא אושרה על ידי ראש העירייה, כנסיעת עבודה. בשתי נסיעות לחו"ל, ב-2012 ו-2014, הצטרף אליה מלווה, והעירייה מימנה את נסיעתו אף שאינו עובד העירייה. בעירייה לא נמצא הסכם המסדיר את ההתקשרות עמו לקבלת שירותיו. לעתים נעשתה ההתקשרות עם המלווה רק בדיעבד. נמצא גם כי בכמה מקרים שבהם שהתה בחו"ל "שלא במסגרת עבודתה", דיווחה הרצמן על שהייה בכנס בחו"ל או על שהיה בעבודה.

במקביל מצאה הבדיקה כי שנים ארוכות כלל לא החתימה כרטיס נוכחות "ובכך חרגה מנוהלי השלטון המקומי ומנוהלי העירייה שהיא עומדת בראשה". המבקר גם מצא דיווח לא עקבי של הרצמן על נוכחות בעבודה גם בעת נסיעותיה לחו"ל.

בהמשך לאותו דו"ח, ביצע הממונה על השכר בדיקה מעמיקה של הוצאותיה של הרצמן שגולגלו על העירייה. יצוין כי גם לאחר דו"ח המבקר קיבלה הרצמן גיבוי מוחלט לפעילותה מצד ראש העיר מוטי ששון. עיריית חולון מסרה אז בתגובה כי "בעירייה קיים נוהל נסיעות מסודר, והעירייה כבר הודיעה כי נוהל זה ירוענן ויתוקן בהתאם לממצאי הדו"ח".

ההסכם שנחתם בנובמבר 2017 מתפרסם רק עתה לאחר לחץ מתמשך ומשותף של עו"ד אלעד מן מעמותת הצלחה ועו"ד אור סדן מהתנועה לחופש המידע. הרצמן הסכימה לחתום על ההסכם רק אם הממונה על השכר יבטיח לה כי לא יגיע לעיתונות, ואכן משרד האוצר עשה לא מעט כדי למסמס את הבקשה, עד שכאמור, נשלחה.

על פי ההסכם חויבה הרצמן בשלושה תשלומים חודשיים עוקבים החל ממשכורת נובמבר 2017. שני התשלומים הראשונים עמדו על 14 אלף שקל והשלישי על 15 אלף שקל.

בנספח א' להסכם נראית חתימה של הרצמן על ההודעה הבאה: "מאשרת בזאת את הסכמתי להשבת הכספים לאחר שהוסבר לי כי שולמו לי תשלומים לכאורה בניגוד לחוק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה