לאחר שבג"ץ החזיר אותה להסתדרות - יחימוביץ' משכה את העתירה לביטול הבחירות

יחימוביץ' טענה כי בבחירות לראשות ההסתדרות שנערכו במאי 2017 היו קולות מזויפים רבים ודרשה לבטלן ■ בג"ץ קבע כי יש לדון בנושא במוסדות של ההסתדרות ■ עורך הדין של יחימוביץ': "אין לנו שמץ של אמון בדיון בתוך גוף פנימי של ההסתדרות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי יחימוביץ'
יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ'צילום: אייל טואג

סוף לסאגת הטענות לקולות מזויפים בבחירות לראשות ההסתדרות: בסוף השבוע שעבר החליט בג"ץ לא להתערב בדיון על הזיופים לכאורה בבחירות להסתדרות שנערכו במאי 2017, בהמשך לעתירה שהגישה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), שהתמודדה בבחירות. כתוצאה מכך החליטה יחימוביץ' למשוך את העתירה.

יחימוביץ', שעמדה בראש סיעת בית חברתי, טענה כבר ביום הבחירות כי מתקיימת מערכת רחבה של זיופים, כולל משאיות שנוסעות עם קלפיות למקומות שונים ללא פיקוח, ספירה לא מדויקת וכן הלאה. ספירת הקולות נעצרה על ידי בית המשפט לכמה שעות, אך נמשכה ללא הפרעה עד להודעה על נצחונו של היו"ר אבי ניסנקןרן. יחימוביץ' הודיעה מיד כי תערער על חוקיות הבחירות.

היא דרשה כי טענותיה ייבדקו בבית המשפט המחוזי, ולא על ידי רשות השיפוט הפנימית של ההסתדרות. ואולם בג"ץ סבר כי דווקא רשות השיפוט של ההסתדרות היא המקום הנכון לבדיקת הטענות.

עו"ד איתן לירז, המייצג את סיעת בית חברתי ואת יחימוביץ' מסר בתגובה כי בשל החלטת בג"ץ, הוא מושך את הערעור. הוא הוסיף כי מרשיו מכבדים את הכרעת בג"ץ, אך אין להם ולו שמץ של אמון בדיון בתוך גוף פנימי של ההסתדרות, על מערכת בחירות מדומה, בלתי לגיטימית, שהתנהלה תחת הטלת אימה, זיופים והשמדת קלפיות בתוך אותו גוף עצמו.

עו"ד לירז הוסיף: "אנו משוכנעים כי זה נושא חוקתי מהמעלה הראשונה, שכן אלה נורמות של דיקטטורה בתוך מדינה דמוקרטית, במערכת הבחירות השנייה בגודלה בישראל, וכי אין לדון בכך בגוף פנימי. עם זאת, אנחנו מכבדים כמובן את הכרעת בג"ץ, אך מושכים את הערעור.

"מרשתי הודיעה כי היא מאמינה אמונה עמוקה בחשיבותה של העבודה המאורגנת, ודווקא בשל כך חשוב שבעתיים כי הגוף היציג הגדול במדינה יתנהל בניקיון כפיים ובלי להטיל אימה על מי שהוא אמור לייצג, והיא תפעל בזירות נוספות כדי לוודא שגוף כה חשוב יתנהל תחת חוק וסדר ונורמות ראויות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא