עובדי נמל אשדוד: "לא ייאמן, שר התחבורה 'מתגעגע' לאלון חסן"

השר ישראל כ"ץ צייץ היום בטוויטר: "אומר רק לזכותו של אלון חסן שמעולם לא ביזה ולא הפר החלטות של בית המשפט, בדרך שעשו יורשיו" ■ ראש ועד בנמל: "כמו שעשה כ"ץ טרם פרשת חסן, הוא מנסה להפוך גם אותנו לעבריינים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץצילום: עופר וקנין

שני ציוצים של שר התחבורה ישראל כ"ץ, מי שקולו לא נשמע כמעט במהלך שביתת הנמלים, הקפיצו היום (א') את עובדי נמל אשדוד ששבו לכאורה לעבודה מלאה אחרי ארבעה ימי שביתה, אך מעשית חלקית מאוד.

בציוץ אחד כתב השר "התנהגות ראשי הוועדים מבזה ומראה מה מטרתם האמיתית - לשמור על השלטר המונופוליסטי ועל הזכות לקבל משכורות עתק בלי לעבוד. זה לא יקרה". ציוץ שני נשלח אחרי שהפרקליטות הודיעה כי תערער על זיכויו של חסן. השר כתב: "זו החלטה משפטית שאינה נוגעת למדיניות אותה אני מוביל בנמלים... על רקע אירועי הימים האחרונים אומר רק לזכותו שמעולם לא ביזה ולא הפר החלטות של בית המשפט, בדרך שעשו יורשיו, החוששים משובו לנמל".

עובדי הנמל לא נשארו אדישים. "לא ייאמן, שר התחבורה 'מתגעגע' לאלון חסן. מי שהוא עצמו הסית נגד חסן פתאום מבין שיורשיו לא אנמיים כמו שהוא קיווה, אחרי שלקח בעצמו חלק נכבד בלכתו של חסן מהנמל", אומר אחד מראשי הוועדים, שמייצג גם ועדים אחרים בנמל אשדוד. "האם השר חשב שנשתוק כשהוא מנסה לחסל את הנמל, כי חשב שברגע שאלון חסן ילך הוא יוכל לעשות זאת ללא הפרעה? בכל רגע נתון, על בסיס מצגי שווא, מנסה שר במדינת ישראל לפגוע בעובדים ממיטב אזרחי המדינה, יוצאי סיירת, קצינים בצה"ל, בעלי משפחות. ועכשיו כמו שעשה טרם פרשת חסן, מנסה להפוך גם אותנו לעבריינים.

"מצער ששר במדינת ישראל, שקופתה מתעשרת בזכות העובדים, מנסה לפגוע בהם ולהכפיש אותם. לו רק השיחות על הרפורמה אל מול משרדו היו מתועדות ומתפרסמות, היה כל הציבור מבין שטובת בעלי ההון מעניינת את השר יותר מאזרחי המדינה. כדי שהשר יצליח לפעול למען בעלי הון ומונופול עולמי של חברות הספנות, הוא מחסל את נמל אשדוד ועובדיו - אזרחי המדינה".

עובדי נמלי אשדוד וחיפה פתחו בשביתה ביום רביעי שעבר. ראשי הוועדים בנמלים הפרו את הוראות בית הדין הארצי לעבודה כאשר לא התייצבו לדיונים, כיבו טלפונים ואף שהו בדירות מסתור כדי שהמשטרה לא תוכל לממש את צווי ההבאה שהוציא בית הדין. בשל כך הוחלט כי ראשי הוועדים ישלמו קנס אישי בן 80 אלף שקל כל אחד בגין ביזוי בית הדין. לאחר שהקנס הושת (בצורה של הוצאות משפט למדינה ולנמלים) הודיעו ראשי הוועדים כי יגיעו לדיון שנערך במוצ"ש, ואכן הגיעו.

העובדים שבו לעבודה הבוקר, אך לפחות באשדוד היו התפוקות נמוכות מאוד. בתוך כך הודיעה הפרקליטות כי תערער על זיכויו של חסן, שמצדו הודיע כבר בשבוע שעבר כי יפנה לבג"ץ אם יוחלט להגיש ערעור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד