אלון חסן: "ההסתדרות נוקמת בי"

בתשובתו של חסן לבין הדין, שבה הוא דורש לחזור לעבודה בנמל אשדוד הוא מעלה יחסים עכורים במיוחד עם ההסתדרות הכללית: "הכללית ייצגה את המבקש באופן בלתי הולם וניהלה מסע דה לגיטימציה כנגדו, עוד בתקופת היותו חבר בה"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
אלון חסן בנמל אשדוד
אלון חסן בנמל אשדודצילום: איליה מלניקוב
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

אחרי שדרש לשוב לעבודה בנמל אשדוד, טוען כעת אלון חסן כי דרישת ההנהלה לפסק דין חלוט כדי להשיבו לעבודה אינה עומדת בעקרונות ההסכם הקיבוצי החל על עובדי הנמל.

בתשובתו ששיגר חסן לבית הדין לעבודה בבאר שבע באמצעות עורכי דינו משרד ליבליך מוזר ומצר, נכתב כי "בהסכם הקיבוצי לא נכתב שיש למעסיק זכות לקיומה של השעיה לאחר זיכוי, עד לפסק דין חלוט. אם אפשר ללמוד דבר מה בעניין, הרי זה שאין מקום להמתין לפסק דין חלוט". לפיכך, דורש חסן להשיבו באופן מיידי לעבודה בנמל, בעוד שההנהלה טוענת כי יש לחכות להחלטת המדינה, שעדיין לא הודיעה האם תערער על הזיכוי.

לטענת הנהלת הנמל, המיוצגת על ידי משרד פיינברג ושות', חסן לא רק שלא יכול לשוב לעבודה בינתיים, אלא אף לא יכול להיכנס בשערי הנמל. כאשר ביקש לעשות זאת לאחרונה, כפי שנחשף ב-TheMarker, הוא נעצר על ידי אנשי הביטחון בשער.

במקביל טוען חסן כי אין להוסיף להליך הבקשה לשוב לעבודה בנמל את ההסתדרות הכללית, שכרגע אינה צד בו. "אין טעם אמיתי בצרוף הכללית, גם משום שברור שעניינה של הכללית הוא פגיעה במבקש", כתבו עורכי דינו. "יובהר כי בתיק זה המבקש אינו טוען את טענותיו כנגד הכללית (הוא שומר על זכויותיו בעניין להגיש תביעות נפרדות), ועל כן למרות הדברים שטוענת המשיבה (הנהלת נמל אשדוד), אין מקום לצרף את הכללית...הדבר יסרבל ויאריך את התהליך מאוד, שכן לא תהיה ברירה אלא להביא את הראיות להתנחלותה המחפירה של הכללית. רק על מנת לסבר את האוזן. אם תצורף הכללית, יוכיח המבקש כי הכללית פגעה בו פגיעות קשות".

עורכי דינו של חסן טוענים כי "הכללית ייצגה את המבקש באופן בלתי הולם וניהלה מסע דה לגיטימציה כנגדו, עוד בתקופת היותו חבר בה. הכללית זנחה את המבקש לאורך כל ההליך המשפטי שהתנהל כנגדו, נמנעה מלייצג אותו בצורה הולמת וראויה עת הושעה שלא כדין מעבודת ובמשיבה, והכל תוך שהעומד בראש הכללית, מר אבי ניסנקורן, עושה כל שביכולתו בכדי לפגוע במבקש, לפגוע במשלח ידו וביכולתו להתגונן כדבעי אל מול מעשיה המנוגדים לדין של המשיבה, ושל הכללית. הכללית נוקמת במבקש על שבחר לעוזבה, כשהבין שאינו זוכה לייצוג ראוי, בלשון המעטה".

עוד טוען חסן כי ההסתדרות משתפת פעולה עם הנהלת נמל אשדוד: "ברור שהכללית בעלת אינטרס מובהק בהרחקת המבקש מהמשיבה ומעובדיה, אינטרס פסול כמובן - שכן המבקש עלול לערער את מעמדה בקרב עובדי המשיבה" כותבים נציגיו. "מלחמתה של הכללית למניעת כניסתו של המבקש היא מלחמה כפולה - האחת בשל נקמה גרידא כנגד המבקש, המטיח ביקורת נוקבת בפעולותיה של הכללית כארגון עובדים המתיימר להיות יציג, השנייה - שמירה יחד עם המשיבה על יציגותה של הכללית. בעניין זה פועלים ההסתדרות הכללית והמשיבה בצוותא, ההסתדרות הכללית מתנהלת כארגון מטעם באשר מודעת היא כי המבקש פועל באופן לגיטימי לטובת ההסתדרות הלאומית, ארגון העובדים בו הוא חבר, וקיים חשש גדול הן של הכללית והן של המשיבה שמא חזרתו של המבקש תביא באופן מידי לאובדן יציגותו של הארגון המתיימר להיות יציג - ההסתדרות הכללית".

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: מוטי מילרוד

חסן פעל בעבר להעברת עובדי הנמל לחברות בהסתדרות הלאומית, מהלך שנמנע על ידי בית הדין הארצי לעבודה, שקבע כי לא יהיה מעבר בין ארגונים יציגים תוך כדי מאבק הרפורמה. בשלב זה, עובדי הנמל אכן מיוצגים על ידי ההסתדרות הכללית. במהלך מאי ידון בג"ץ בעתירה שהגישה ההסתדרות הלאומית בבקשה לאפשר לעובדים, ששליש מהם כבר חתמו על בקשת מעבר, להיות מיוצגים על ידה.

בקרוב אמור בית הדין האזורי בבאר שבע להחליט האם יקבל את בקשתו של חסן לשוב לעבודה בנמל כעובד מן השורה או את עמדתה של ההנהלה המבקשת להמתין להחלטת המדינה בנושא הערעור. תפקיד יו"ר ועד הציוד המכני כבר תפוס ולוועד אין כוונה להשיב אליו את חסן.

ההסתדרות סירבה להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"