אלון חסן ניסה להיכנס לנמל - ונעצר בשער על ידי המאבטחים

הנהלת נמל אשדוד החליטה שכל עוד הפרקליטות לא תחליט האם לערער על זיכויו של חסן ופסק דינו יישאר לא חלוט - הוא יישאר במעמד של עובד מושעה ולא יורשה לשוב לעבודה ■ ועד העובדים דרש הבהרה: "על סמך איזה בסיס משפטי מסרבת ההנהלה להכניסו?"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
אלון חסן בנמל אשדוד
אלון חסן בנמל אשדודצילום: איליה מלניקוב
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

למרות הזיכוי בשבוע שעבר, היחסים בין אלון חסן לבין נמל אשדוד עדיין לא שבו לתקנם: אתמול (ב') בבוקר הגיע יו"ר ועד עובדי הציוד המכני לשעבר לנמל לבדו וביקש להיכנס - אך אנשי הביטחון לו איפשרו לו לעבור בשער ואף הזעיקו את קצין הביטחון, שחיזק את עמדתם.

ההנהלה טוענת כי על-אף שחסן זוכה על ידי בית המשפט, פסק הדין עדיין אינו חלוט וייתכן שהמדינה תגיש ערעור. עמדת ההנהלה היא כי כל עוד פסק הדין אינו חלוט, מעמדו של חסן יישאר כפי שנקבע באמצע 2014 - "עובד נמל בהשעיה".

החוק קובע כי חסן רשאי להמשיך לקבל חצי משכר הבסיס שמגיע לו -כ-7,000 שקל בחודש - ללא פרמיות או שעות נוספות. עם זאת, הוא אינו מורשה להיכנס לנמל לצורכי עבודה או לכל צורך אחר, ולא ברור מדוע הגיע אתמול לנמל וביקש להיכנס.

בעקבות התקרית, ועד עובדי הציוד המכני שלח מכתב למנכ"ל הנמל, איציק בלומנטל, בדרישה לקבל הבהרות: "בהמשך לשיחתנו מאתמול, לאחר שנודע כי אלן חסן לא הורשה להיכנס בשערי הנמל, נבקש הסבר מפורט כיצד קרה הדבר ועל סמך איזה בסיס משפטי מסרבת ההנהלה להכניסו".

בשיחה עם TheMarker הוסיף אבי אבן חיים, ממלא מקום יו"ר ועד הציוד המכני: "אנחנו לא מבינים למה לא נותנים לו להיכנס כשהוא זכאי. לא מקובל עלינו שכניסתו לנמל של עובד שלנו, שיצא זכאי, נמנעת".

אם המדינה תחליט לערער על פסק הדין של חסן, הטטוס שלו יישאר "עובד נמל בהשעיה" עד להכרעה בערעור, והוא יוסיף לקבל שכר חלקי ולא יורשה לחזור לעבודה או להיכנס לנמל. לעומת זאת, אם המדינה לא תערער - בנמל יצטרכו להחליט האם להשיב את חסן לעבודה. בימים אלה נמצאים משרדי הממשלה בחופשה מרוכזת לרגל פסח, כך שעדיין לא ברור אם יוחלט להגיש ערעור על פסק הדין או לא.

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה: "החברה לומדת את פסק הדין בעניינו של אלון חסן ומשמעויותיו. החברה פועלת בהתאם לדיני העבודה, ההסכמים הקיבוציים והוראות רשות החברות הממשלתיות. אלון חסן הינו עובד מושעה, אשר תקופת השעייתו תסתיים רק עם קבלת פסק דין חלוט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות