לשכת רואי החשבון ממסמסת תלונות נגד בכיר

לאחר שלשכת רואי החשבון ביקשה משופטת בדימוס להגיש לה דו"ח על התנהלות בעייתית של אחד מבכיריה, היא תבקש מ"גורם נוסף" לבדוק את אותן תלונות, במהלך שלושה חודשים. ככה ממסמסים תלונה

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הטרדה מינית במשרד. אילוסטרציה
הטרדה מינית במשרד. אילוסטרציהצילום: KatarzynaBialasiewicz / Getty Im
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

טענות על הטרדות מיניות מילוליות והתנהגות מתעמרת, הועלו לאחרונה בלשכת רואי החשבון על ידי כמה עובדות נגד אחד מבכיריה. כל התפקידים הבכירים בלשכה נעשים בהתנדבות ובאופן חלקי.

עיקר הטענות הן על התנהגות לא הולמת, הכוללת צעקות ועלבונות של עובדות. שתי טענות חרגו מנושא ההתעמרות, האחת ישנה מאוד ואחת חדשה: עובדת אחת סיפרה כי לפני כ-15 שנה נכנס אליה הבכיר לחדר וביקש שתעשה לו עיסוי. עובדת אחרת סיפרה כי לאחרונה השווה את משקפיים שהרכיבה למראות שנראים בערוץ סקס גרמני. האמירה לכאורה תמוהה במיוחד על רקע העובדה שהבכיר היה מעורב בעבר בפרשה נוספת, שבמסגרתה הוכח כי הטריד מינית באופן מילולי עובדות, שלא בלשכת רואי החשבון.

כל התלונות הגיעו לאוזניו של נשיא לשכת רואי החשבון, רו"ח יזהר קנה, שבעצת הייעוץ המשפטי שקיבל, פנה לשופטת בדימוס אורלי סלע וביקש שתבדוק אותן, ותגיש דו"ח. סלע אכן בדקה את העניין, והדו"ח הוצג לפני הוועד המרכזי בישיבה שיוחדה לו ביום חמישי 29 במארס.

נשיא לשכת רואי החשבון, יזהר קנהצילום: אייל טואג

הדיון היה סוער, גם בשל התעניינות התקשורת בנושא. בין היתר הועלתה הדרישה לשלוח את כל מי שידע על הדו"ח לבדיקה בפוליגרף, במטרה לבדוק מי מהאנשים דיבר עם עיתונאים. נשיא הלשכה גם נתן הוראה לעובדי הלשכה לא לדבר עם התקשורת. בתום הדיונים הוחלט לדחות את ההחלטה.

הוועד מסר ל-TheMarker: "בלי לערער על הדו"ח, החליט הוועד המרכזי כי קודם לקבלת החלטה בנושא תיערך בדיקה משלימה על ידי גורם נוסף, שתוצאותיה יוגשו בעוד שלושה חודשים". לא ברור מי הוא הגורם הנוסף שיבדוק, ומדוע הוא נדרש אחרי שדו"ח של שופטת בדימוס הוגש במלואו לחברי הוועד. כמו כן לא ברור מדוע, אף שהכל ברור וידוע, מקבל ה"גורם הנוסף" לא פחות משלושה חודשים לבדיקה נוספת.

לא מעט שאלות עולות גם לגבי העיתוי של התעוררות הנושא. לאחרונה החל המרוץ לראשות הלשכה, שבו מתמודדים שלושה מועמדים: איריס שטרק, חן שרייבר וג'ק בלנגה. יש הטוענים כי הבכיר חשב להתמודד בעצמו, ומיד לאחר מכן הגיעו התלונות עליו.

רו"ח ועו"ד ג'ק בלנגה, סגן נשיא ויו"ר ועדת המסים בלשכה, ששוהה בימים אלה בחופשה בחו"ל עם משפחתו, מסר בתגובה: "הדוח שהוגש לוועד המרכזי חמור ביותר. עקב שהייתי בחו"ל, שלחתי מכתב לפני שהתקיימה הישיבה ביום חמישי, שבו הבהרתי כי אני מוקיע באופן חד ונחרץ כל התעמרות או הטרדה באשר היא, ועל אחת כמה וכמה הטרדה מינית בכלל ובכפופים ועובדים בפרט. הגיע הזמן שהתופעה הבזויה הזאת תיעלם מן העולם. בהתאם, אני דורש שהבכיר שהואשם בהתעמרות ובהטרדות מיניות יורחק מכל פעילות ומכל תפקיד שהוא נושא בו היום בלשכה".

עוד הוסיף בלנגה כי הוא "רואה בחומרה רבה את ההחלטה שהתקבלה בישיבה האחרונה. בהתאם לכך, עדכנתי את נשיא הלשכה והמנכ"לית כי ההחלטה היא בניגוד מוחלט לעמדתי, ואני דורש לקיים ישיבה מחודשת ובהרכב חברים מלא. ההחלטה מתעלמת באופן מוחלט מהנפגעות והנפגעים שהדו"ח קובע שהוטרדו ושהתעמרו בהם, ואף פוגעת בהם עוד יותר. לא אתן לכך יד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים