מנהל הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית מסיים את תפקידו - טרם יצא מכרז

איימן סייף יעזוב את הרשות בעוד שבועיים, אך במשרד לשוויון חברתי לא ממהרים למצוא מנהל חדש ■ "עיכוב באיוש התפקיד עשוי לגרור פגיעה קשה בחברה הערבית ובמשק כולו"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
איימן סייף
איימן סייףצילום: תומר נויברג
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

איימן סייף, מנהל הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית, הפועלת במשרד לשוויון חברתי, מסיים בימים אלו את תפקידו לאחר 10 שנים - במהלכן הוביל תהליכי פיתוח חסרי תקדים בהיקפם. כהונתו של סייף מסתיימת בסוף ינואר, אך טרם פורסם מכרז למציאת מנהל חדש.

אין זו הפעם הראשונה שבה מתעכב איוש תפקיד משמעותי במשרד לשוויון חברתי. לאחר פרישתה של ורד סוויד, הרשות לקידום מעמד האשה פעלה כשנה וחצי ללא מנכ"ל - עד שלבסוף מינתה השרה גמליאל את אוה מדז'יבוז' לתפקיד.

המנכ"לים השותפים של עמותת סיכוי, ראונק נאטור ורון גרליץ, שלחו השבוע מכתב בנושא לשרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, למנכ"ל המשרד אבי כהן, וכן לאודי פראוור נציב שירות המדינה בפועל - בקריאה לקדם בדחיפות פרסום מכרז למציאת מחליף לסייף. "כמי שמכירים מקרוב את פעילות הרשות לפיתוח כלכלי ומעורבים באופן אינטנסיבי בתהליכי המדיניות שהיא מובילה, אנו רוצים להביע חשש כבד שעיכוב באיוש תפקיד מנהל הרשות לפיתוח כלכלי יפגע באופן משמעותי בתהליכים אלה ובעיקר ביישום החלטת ממשלה מספר 922", כתבו השניים.

החלטת ממשלה 922 נוגעת לתוכנית לפיתוח כלכלי באוכלוסיית המיעוטים ב-2020-2016, לה הוקצו 15 מיליארד שקל. נאטור וגרליץ הדגישו במכתבם כי "פיתוח כלכלי בחברה הערבית ושילובם של אזרחים ערבים בתעסוקה הוא נושא חשוב ומשמעותי משתי בחינות – ראשית, כדי לקדם את זכותם הבסיסית של האזרחים הערבים לשוויון בהקצאת המשאבים לאחר עשרות שנים של אפליה. ושנית, זהו אינטרס כלכלי ממעלה ראשונה של כלל המשק בישראל, שכן על פי הערכות משרד האוצר, ללא כניסה מואצת של עובדים ערבים לתעסוקה בשנים הקרובות, כל המשק ייפגע בצורה חמורה.

"לשמחתנו, נכון להיום החלטת הממשלה 922 מיושמת בהיקפים גבוהים יחסית, אולם מדובר בתהליך מורכב הכולל תיאום בין גופים רבים: משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות מנהלות וארגוני חברה אזרחית. לרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית יש תפקיד מפתח ביישום ההחלטה, מאחר והיא הגוף המפקח והמבקר על פעילות משרדי הממשלה השונים המעורבים בתהליך. בתוך מערך זה, מנהל הרשות נמצא בתפקיד מפתח שמרכז את ועדת ההיגוי של יישום התוכנית. ללא איוש תפקיד מנהל הרשות כל תהליך יישומה של החלטת הממשלה 922 עשוי להיפגע באופן חמור, ולגרור עמו פגיעה קשה בחברה הערבית ובמשק כולו.

"זאת ועוד, גם יישום מוצלח של החלטת ממשלה 922 יהיה רחוק מלסגור את הפערים העמוקים במשאבים החומריים בין האוכלוסייה הערבית ויהודית בישראל, וקיים צורך אקוטי בגוף ממשלתי חזק שיוביל פיתוח תוכניות להמשך צמצום הפערים. תפקודה של הרשות ללא מנהל קבוע לאורך זמן תחליש את כוחה של הרשות ותפגע ביכולותיה לקדם את מהלכים נוספים לצמצום הפערים ולפיתוח כלכלי בחברה הערבית, שכה נחוצים לאזרחים הערבים ולמשק כולו".

מהמשרד לשוויון חברתי מסרו: "המשרד לשוויון חברתי, באמצעות הרשות לפיתוח כלכלי של מגזר המיעוטים, ימשיך לפעול לפיתוח ורווחת האוכלוסייה הערבית בישראל, כפי שפעל באופן חסר תקדים בשלוש השנים האחרונות. פרסום המשרה לוועדת איתור תתפרסם עד לסוף חודש זה. במקביל התבקש ראש הרשות הנוכחי, מר איימן סייף, להמשיך בתפקידו עד לבחירת מחליף חדש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"