הממונה על השכר באוצר: "צריך להיות פרופסור כדי להבין את התלוש במגזר הציבורי"

ערן יעקב דיבר בכנס אגף הממונה שמתקיים היום ■ אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: "הפנסיות הצוברות החדשות הן סכנה לצעירים של היום, ויש לטפל בנושא הזה כדי שבעוד 25 שנה לא יהיה פה אסון"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
ערן יעקב, הממונה על השכר
ערן יעקב, הממונה על השכרצילום: עופר וקנין
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

"כאשר מדברים על האתגרים העצומים שניצבים מול המגזר הציבורי, אסור להתעלם מהפיל שבחדר: מינוי פוטנציאלי של עופרה ברכה לנציבת שירות המדינה - ללא ניסיון או כישורים". כך אמר היום (ג') יוסי קוצ'יק, לשעבר הממונה על השכר באוצר, בפאנל בכנס של אגף הממונה המתקיים בירושלים. "אם זה מה שיקרה, ואני אבוא לממונה על השכר ואבקש ממנו רפורמות, הוא ישאל אותי: תסלח לי, מי עומד מולי? מי היא ההנהגה של המגזר הציבורי? שוק העבודה הולך להשתנות וצריך להתכונן לזה, אבל בשלב ראשון צריך למנות נציב שירות מדינה כמו שצריך".

עוד הוסיף קוצ'יק כי ''כשהייתי במגזר הציבורי חשבתי איזה מנהלים דגולים יש במגזר הפרטי, אבל יש לי בשבילכם בשורה, רמת הניהול במגזר העסקי לא משהו. לנהל במגזר הציבורי הרבה יותר קשה מאשר בפרטי. מצד שני - ראיתם פעם מנהל שלא עומד בתוכנית העבודה – ומפוטר? במגזר העסקי זה קורה".

קוצ'יק גם הציע לאחד את הנציבות עם הממונה על השכר, כדי לטפל בהון האנושי דרך השכר והארגון באופן אופטימלי, ולייצר וואן סטופ שופ. "לדוגמה, הייתי רוצה למנות את ערן יעקב (הממונה על השכר באוצר ט.ח.ס) לנציב שירות המדינה והממונה על השכר. היום יש הזדמנות יוצאת מן הכלל לייצר תוכנית עבודה משותפת עם ההסתדרות ולהגיע להישגים. יחד עם אבי ניסנקורן עשינו את הדבר הגדול ב-25 השנים האחרונות – העברת המגזר הציבורי לפנסיה צוברת. בהינתן האנשים הפעילים היום - אפשר ביחד לעשות שינוי חיובי".

אריאל יעקבי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אמר כי אכן הפרדת הנציבות מהאוצר היתה טעות פטלית. בנושא הפנסיות הצוברות, הוסיף יעקבי כי "הפנסיות הצוברות החדשות הן סכנה לצעירים של היום, ויש לטפל בנושא הזה כדי שבעוד 25 שנה לא יהיה פה אסון".

יור הר"י לאוניד אידלמן, אמר כי נדרש תכנון, תכנון ותכנון. אני לא מאמין במהפיכות אלא באבולוציה, אבל לפעמים אין ברירה אלא לייצר מהפיכה".

בתשובה לשאלה אם תלוש השכר רב התוספות המשונות של עובדי המגזר הציבורי ישתנה לתלוש קריא יותר, ענה ערן יעקב כי אכן צריך להיות פרופסור כדי להבין את תלוש השכר היום. "מדובר בתהליך שמצריך שיתוף אמיתי של כל הגורמים - כדי לפשט את התלוש מבלי לפרוץ את מסגרות השכר. בעולם של 175 מיליארד שקל שינוי כזה יכול להיות מאוד מסוכן, ולכן באומץ רב יש לעשות את השינוי ואת התיקונים. עם זאת, כאמור ללא שיתוף פעולה אי אפשר יהיה לעשות את זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?