שדולת הנשים לממונה על השכר: "היעדר נשים מהכנס המרכזי של האוצר - חמור ומקומם"

הכנס המרכזי של אגף הממונה על השכר בשבוע הבא יכלול 11 דוברים ודוברת אחת, שתקבל פחות זמן ביחס לאחרים ■ האוצר: "פועלים לצרף נשים נוספות"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן יעקב, הממונה על השכר
ערן יעקב, הממונה על השכרצילום: עופר וקנין
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

שדולת הנשים בישראל התלוננה אתמול (ג') בפני הממונה על השכר, ערן יעקב, ושר האוצר, משה כחלון, על היעדרן של נשים מהכנס השנתי של אגף השכר והסכמי עבודה.

במכתב שהעבירה השדולה נכתב כי "אנו פונות אליכם לאחר שהתפרסם כי בכנס השנתי של אגף השכר והסכמי עבודה באוצר, בו אתם עתידים להשתתף, שיתקיים ב-9 בינואר 2018 ויעסוק בפריון ושוק עבודה עתידי במגזר הציבורי, ישתתפו 11 גברים כדוברים ואישה אחת בלבד (בכך עומד שיעור הנשים מכלל המרצים בכנס על 8%, הא ותו לא)".

מנכ"לית השדולה, מיכל גרא מרגליות, ומנהל קידום מדיניות חקיקה, מרים זלקינד מציינות כי "תת-ייצוג בולט זה לנשים בכנס מרכזי של משרד האוצר הוא חמור ומקומם בעינינו".

השתיים ממשיכות וכותבות כי "לייצוגן של נשים בכנסים ציבוריים נודעת חשיבות רבה, הן כדי להבטיח נקודת מבט נשית מקצועית והכרחית בתחומים המשפיעים על חיי כלל האוכלוסייה, הן כדי לקדם נראות שוויונית החיונית לחיזוק מעמדן של נשים כגורם משפיע ובעל נוכחות משמעותית בזירה הציבורית. בימים אלה אף מונחת על שולחן הכנסת הצעת חוק אשר שדולת הנשים תומכת בקידומה ונועדה לתת מענה לתת-הייצוג ממנו סובלות נשים בכנסים ובהרצאות.

נשים מהוות, כידוע, למעלה ממחצית מהאוכלוסייה, לוקחות חלק ניכר ומשמעותי בהובלת המשק והן גם רוב בקרב עובדי משרד האוצר, מאיישות קרוב למחצית מהמשרות באגף לשכר והסכמי עבודה ויש בהן המכהנות במשרד בעמדות בכירות.

"קיום כנס אשר נועד לדון בשוק העבודה העתידי במגזר הציבורי, אשר רוב המשרתות בו הן נשים, מבלי לתת להן מקום מרכזי בדיון בעתידן ובגורלן, יש בו טעם לפגם. זאת ועוד, הסתפקות במרצה אחת בכנס שזה עניינו, מעלה חשש כי נושאים קריטיים לדיון בשוק העבודה העתידי ובהם קידום שוויון מגדרי וצמצום פערים במגזר הציבורי לא יקבלו בדיון את תשומת הלב הראויה להם. לאור האמור, אנו קוראות לכם לפעול ללא דיחוי כדי לתקן את העוול שנוצר ולדאוג לכך שנשים תקבלנה ייצוג הולם בקרב הדוברות בכנס שבנדון וכן להקפיד על ייצוג מגדרי ראוי גם באירועים עתידיים בהובלתו של משרד האוצר".

באגף הממונה על השכר נמצאה אוזן קשבת, אך מעט מידי ומאוחר מדי. מהאוצר נמסר כי "אגף השכר רואה חשיבות רבה בשילוב נשים בכל תחום אפשרי ופועל לשילובן גם בכנס זה. הלו"ז שפורסם אינו סופי. מאז פרסומו נוספה אישה כדוברת בכנס ואנו פועלים לצרף נשים נוספות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים