הכל נשאר במפלגה: הג'וב הבא של החשודה בפרשת בזק

עדי קאהן־גונן, החשודה בעבירות מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוקי ניירות ערך, תקבל את שכרה המלא ממשרד התקשורת - בזמן שתעבוד ברשות השייכת למשרד לשוויון חברתי ■ מנכ"לית הרשות, אוה מדז'יבוז': "קאהן־גונן היא עובדת מדינה מוערכת ומצטיינת"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי קאהן-גונן
עדי קאהן-גונןצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של עדי קאהן גונן
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

עדי קאהן־גונן, העוזרת האישית של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, תכהן כפרויקטורית ברשות לקידום מעמד האשה במשרד לשוויון חברתי. בשבוע שעבר הסתיימה תקופת ההרחקה של פילבר ממשרד התקשורת, ופילבר השעה את עצמו בעצה אחת עם נציבות שירות המדינה. ההשעיה תסתיים בינואר 2018, ועד אז יקבל פילבר מחצית משכרו, לפי חוק.

עם התפוצצות פרשת בזק ביולי האחרון, נחקרה גם קאהן־גונן בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים, וכן עבירות על חוקי ניירות ערך. בין היתר, נטען כי קאהן־גונן שיתפה פעולה עם פילבר והעבירה לבזק מסמכים חסויים מתיבת הדואר הפרטית שלה. בסוף יולי הורה בית המשפט על שחרורה של קאהן־גונן בתנאים מגבילים, האוסרים עליה בין השאר ליצור כל קשר עם אנשי יורוקום, בזק, yes וחלל תקשורת (החברות של שאול אלוביץ') עד להודעה חדשה. כמו כן, אסר בית המשפט על קאהן־גונן ליצור קשר עם עובדי משרד התקשורת בנושאי רגולציה או טלפוניה, או בעניינים הקשורים לחברות של אלוביץ'.

בניגוד לפילבר, שמונה למנכ"ל משרד התקשורת כמשרת אמון, קאהן־גונן היא עובדת מדינה. משכך, כל עוד לא הוכחה אשמתה, נדרשת המדינה להעסיקה בשכר מלא. ואולם בשל התנאים המגבילים שהוטלו עליה, התקשה משרד התקשורת למצוא לה תפקיד מתאים. בכיר במשרד הודה כי "יש בעיה. מצד אחד היא יכולה להמשיך לעבוד - ומצד שני לא נמצא לה תפקיד". בעקבות כך, פנתה קאהן־גונן באופן אישי ליו"ר הטריה של הרשות לקידום מעמד האשה במשרד לשוויון חברתי, אוה מדז'יבוז', וביקשה לעבוד תחתיה. זאת, אף שאין לה קשר, ניסיון או ידע בנושאים שבהם מטפלת הרשות. גם מדז'יבוז' עצמה, לשעבר יו"ר מועצת הרשות השנייה, מונתה לפני כמה חודשים ליו"ר הרשות, אף שאין לה כל רקע בתחום.

אוה מדז'יבוז 'צילום: ענבל מרמרי / הרשו?

שנה וחצי בלי יו"ר

החלטתה של השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, למנות את מדז'יבוז' ליו"ר הרשות, התקבלה אחרי שנה וחצי שבהן פעלה הרשות ללא יו"ר - ושבמהלכן ניסתה גמליאל כמה פעמים למנות לתפקיד את עו"ד רינת דנון, מקורבת וחברת ילדות שלה, אך ניסיונות אלה סוכלו על ידי נציבות שירות המדינה ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה, משום שדנון לא עמדה בתנאי הסף לתפקיד.

כיום מונה הרשות לקידום מעמד האשה ארבעה תקנים, כולל היו"ר. מדז'יבוז' לא יכולה לאשר בעצמה את העברתה של קאהן־גונן ממשרד התקשורת לרשות, ולכן הפנתה אותה למנכ"ל משרד התקשורת בפועל, מימון שמלה, שלא התנגד. אישור נוסף התקבל ממנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, אבי כהן. משם הועברה הבקשה לנציבות שירות המדינה - וכעת, לדברי בכיר במשרד התקשורת, היא ממתינה לאישור סופי מצד הנציב (ממלא המקום אהוד פראוור), שאמור למסור השבוע את תשובתו בעניין.

שלמה פילברצילום: אמיל סלמן

מדיז'יבוז' מסרה בתגובה: "קהאן־גונן היא עובדת מדינה ותיקה, מוערכת ומצטיינת. חרף החשדות נגדה, חשוב להזכיר שהיא אינה מואשמת, וקיבלה אישור להמשיך בעבודתה כעובדת מדינה. היא לא נקלטה כעובדת הרשות לקידום מעמד האישה, אלא הושאלה זמנית כפרויקטורית על בסיס התקן הקיים שלה במשרד התקשורת, בכפוף לכל האישורים הנדרשים. לאור כישוריה האישיים והמקצועיים, אני סבורה שיש ביכולתה לתרום רבות לרשות לקידום מעמד האישה, ודאי בשלבי גיבוש תכנית העבודה ל–2018. מקומן של נשים במגזר הציבורי עדיין נבנה בשלבים, ודחיקתה של עובדת מוערכת בשל חשדות שטרם הוכחו, ומבלי שהיתה דרישה להפסיק או להשעות את עבודתה, אינה עולה בקנה אחד עם עמדת הרשות בדבר קידום נשים במגזר הציבורי".

ממשרד התקשורת נמסר: "מדובר בעניין אישי ואיננו יכולים לפרט. כל התהליך, ככל שיתרחש, יתבצע רק לאחר קבלת האישורים מהגורמים המוסמכים".

סניגורה של עדי קאהן-גונן, עו"ד ד"ר גיל עשת, מסר כי "מדובר בעובדת מוערכת ומצטיינת, בעלת ותק של מעל 15 שנים, ששימשה כיועצת מקצועית בכירה למנכ"ל וכלכלנית במשרד התקשורת ולא כעוזרת אישית למנכ"ל. עדי כפרה בחשדות וטוענת כי פעלה כאשר האינטס הציבורי וטובת משרד התקשורת לנגד עיניה. עדי לא הושעתה בשום שלב ולא ראוי לחרוץ מסקנות לחובתה בטרם התקבלה החלטה מוסמכת בעניינה. בקשתה של עדי לעבור לתפקיד ברשות לקידום מעמד האישה נעשתה בתיאום עם המנכ"ל הנוכחי ובהמלצת ראש הרשות מתוך מטרה לתרום מכישוריה ויכולותיה בתפקיד אחר עד לסיום הבירור במשרד התקשורת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים