היומן של גילה גמליאל נחשף: 150 שעות עם עיתונאים, 201 אירועים, 8 נסיעות לחו"ל

מלוח האירועים של גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי ב-2016, מתברר כי היא מרבה להשקיע מזמנה בראיונות ופגישות עם התקשורת. גם האירועים פרטיים לא נזנחו - לעיתים כמה כאלה ביום אחד. ועם מי נפגשה השרה הכי הרבה?

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילה גמליאל
גילה גמליאל צילום: אוהד צויגנברג
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

היומן של השרה לשויון חברתי גילה גמליאל ל-2016, שנחשף על פי דרישת חופש המידע של עמותת הצלחה, מגלה מה היו עיסוקיה העיקריים של השרה במהלך השנה. בראש ובראשונה מצביע תוכן היומן על פעילות אינטנסיבית מאוד מול כלי התקשורת - שתפסה חלק נכבד ביותר מזמנה של גמליאל.

מהיומן מתברר עוד כי השרה מרבה לבקר באירועים פרטיים ובהם בריתות, בר מצוות, חתונות, טקסי חינה, טקסי פדיון הבן, הפרשות חלה וביקורי ניחומים. בסך הכל, כך על פי היומן, ביקרה השרה ב-201 אירועים פרטיים שונים במהלך שנה יחידה. בחלק מן הימים מופיעים גם שניים, שלושה ואף חמישה אירועים כאלה.

במקביל, היומן מגלה כי השרה חובבת שיעורי תורה. בכל יום ראשון יש לה שיעור קבוע בערב, ופעמיים אף מופיע שיעור עם הרב הרנטגן. ימי שישי דלילים מאוד ביומן השרה, כמו גם חודש אוגוסט, שבמהלכו עבדה מעט מאוד. בשבתות היא כמובן לא עובדת כלל, למעט שיחה קבועה במוצאי שבת. בכל יום מוקדשת שעה ביומן לארוחת צהריים.

על פי היומן, השרה גמליאל יוצאת ללא מעט סיורים ברחבי הארץ וגם ביהודה ושומרון, וחלק מהביקורים מוקדש למגזר הערבי והבדואי בדרום ובצפון. סדר המפגשים האלה קבוע מראש. גמליאל מגיעה לעיתים קרובות יחסית לבתי אבות, מבקרת גם במרכזי צעירים ופוגשת תמיד גם את ראש הרשות שבה היא מבקרת - לעיתים לפגישות בארבע עיניים. היא גם מרבה להופיע בכנסים.

אל מול האינטנסיביות הזו, מתברר כי פגישותיה המקצועיות מעטות יחסית, והיא גם אינה נוטה להיפגש הרבה עם קולגות או עם אנשים שעשויים להשפיע על פעולותיה. כך למשל, פגשה את שר האוצר משה כחלון רק פעמיים ב-2016, ואת יו"ר ההסתדרות אבי ניסקורן פעם אחת לשעה בלבד, וכן שעה נוספת איתו ועם גליה וולוך, יו"ר נעמת. לשם השוואה, את דידי הררי פגשה פעמיים, ושתי פגישות רשומות גם עם ממי פאר ממשרד יחסי הציבור פאר לוין.

עם חברי כנסת שונים ערכה השרה פגישות פעם אחת בלבד - כך לדוגמה עם יואב קיש, איילת נחמיאס ורבין, יעל גרמן ומירב מיכאלי. פגישה אחת בלבד היתה לה גם עם עובדת הרשות למעמד האישה שבמשרדה.

גילה גמליאל ואיילת שקדצילום: מרק ישראל סלם

בין הנושאים שהשרה דווקא מקדישה להם זמן, ניתן למצוא את "ישראל דיגיטלית" - נושא שנוסף לאחריות המשרד שלה אך אינו מהווה חלק מפעילות הליבה שלו - הכוללת צעירים, נשים, מבוגרים ומיעוטים. לנושא זה הוקדש חלק נכבד מזמן הפגישות המקצועיות של השרה. לעומת זאת, עם עמותת והדרת - המטפלת בקשישים - נפגשה גמליאל רק פעם אחת במהלך 2016. באופן כללי, נדמה שהשרה מעדיפה לפגוש קשישים בבתי אבות, ופחות לדבר עם נציגיהם.

חלק נכבד מהפגישות לא נערך במשרדה של גמליאל אלא בכפר המכביה - הסדר שעלותו למשלם המסים הסתכם בעשרות אלפי שקלים בשנה. לטענת גמליאל בזמנו, לא הייתה לה ברירה בעניין זה, והיא נאלצה להשתמש במשרדים השכורים כדי לבצע פגישות במרכז הארץ. בין היתר מצוינות ביומן פגישות עם איש הפרסום מושיק תאומים ועם יו"ר מועצת הכבלים והלויין יפעת בן חי שגב. פגישות נוספות קיימה גמליאל גם עם חני נחמיאס, יוחנן דנינו וקולט אביטל. ב-2 ביוני היא נפגשה עם ג'ייסון אריסון, בנה הבכור של שרי אריסון, ואף הגיעה למסיבת יום ההולדת של מיכל הקטנה.

מספר פגישות מצומצם יחסית נרשם מול אנשי משרדה של גמליאל. כך למשל, מוזכר ראש הרשות לפיתוח המגזר הערבי, איימן סייף, רק פעמיים. עם נציגי הרשות למעמד האישה - שב-2016 לא עמד בראשה מנכ"ל מכיוון שגמליאל לא מינתה אדם לתפקיד - נפגשה השרה פעם אחת בלבד. לעומת זאת, עם אנשי הלשכה שלה הרבתה השרה להיפגש, ואחת לשבוע קיימה פגישה עם המנכ"ל.

פוגשת את העיתונות

התקשורת, כאמור, תפסה חלק עצום מזמנה של השרה. היומן מלא וגדוש בפגישות ובמועדים לצורך קיום ראיונות עם כל כלי התקשורת בישראל. חלק מהראיונות היו טלפוניים, אך חלקם הגדול דרש הגעה לאולפנים - מה שגזל חלק מהותי מזמן הפעילות של גמליאל.

היקף מצטבר של כ-150 שעות לפחות, או כשלושה שבועות של עבודה במהלך השנה, הוקדש על ידי גמליאל לראיונות עם עיתונאים, לשהייה באולפני הטלוויזיה, לשעות צילומים ולפגישות עם עשרות אנשי תקשורת לשיחות פנים אל פנים. בין השמות המוזכרים ביומן ניתן למצוא את אורלי וגיא, אפי טריגר, עקיבא נוביק, מואב ורדי, אודי סגל, לי ירון, עמית סגל, צבי זרחיה (כתב TheMarker), דנה סומברג, שאול אמסטרדמסקי ואחרים, וכן את עורכי העיתונים לשעבר סמי פרץ (TheMarker) וחגי גולן ("גלובס").

הראיונות שהעניקה השרה היו מגוונים – החל מראיונות ל"ידיעות אחרונות" ול"ישראל היום", דרך ערוץ 10, 2, 1 ו-20 ועד למגזינים שונים כמו "שמנת" של "הארץ", ו"בטאון הפרקליטים" ו"מגזין אבא".

לא מעט מימיה של גמליאל נפתחו בתוכניות הבוקר של הערוצים 2 ו-10, וכן באולפנים של וואלה ו-ynet. ביומן של גמליאל מאוזכרים גם מאות ראיונות טלפוניים אותם ניהלה כמעט בכל יום ובחלק מהימים אף מספר ראיונות כאלה. בין היתר שוחחה עם רשת ב' וגל"צ, אך גם עם עשרות תחנות קטנות ומקומיות שונות, של כל קבוצה וציבור בארץ.

כך למשל, ביום שני 29 בפברואר, התראינה השרה בבוקר לרשת ב', לאחר מכן הופיעה בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 ובצהרים ביצעה הקלטה עבור "המהדורה המרכזית". ב-2 במארס נפגשה עם חגי סגל מ"מקור ראשון", למחרת נפגשה בבית קפה עם חדשות ערוץ 2, ובהמשך התראיינה לקול ישראל. בערב פקדה אזכרה פרטית.

ב-13 באפריל מופיעים ביומן, החל מהשעה 15:00 האירועים שבעה, נסיעה לצפון, שבעה במושב צרופה, שבעה בקרית מוצקין ושבעה נוספת בטבריה, חתונה בבית שאן, חתונה נוספת בעמק חפר ולאחריה חתונה שלישית בצומת עד הלום. למחרת נרשמו לשרה שתי פגישות מקצועיות, כמו גם גם הרמת כוסית, בר מצווה, חתונה והרמת כוסית לחג בבית משפחה ברחובות.

ב-3 במאי היתה השרה בישיבת ממשלה, כמו בכל יום ראשון, ובערב בחתונה ובטקס פדיון הבן. למחרת הופיעה השרה גמליאל בערוץ 1 ובערוץ הכנסת, הצטלמה ל"לאישה" וקיימה ראיון לרדיו ירושלים. ב-8 במאי קיימה השרה ראיון ברדיו גלי ישראל, ראיון בערוץ 1, ראיון בקול ברמה, טקס לפרטיזנים ובנוסף גם יום הולדת למשולם ריקליס, בריתה וחינה.

מרבה לטוס: קרוב לחודש בשנה בחו"ל

נושא מרכזי נוסף ביומן השרה הן נסיעותיה הרבות לחו"ל, כאשר מספר הפעמים שבהן יצאה מהארץ ב-2016 הגיע ל-8. בסך הכל בילתה השרה מחוץ לישראל קרוב לחודש ימים במהלך השנה.

בפברואר 2016 השתתפה השרה בכנס ויצו בלונדון, במארס היא טסה לחמישה ימים לאו"ם בניו יורק ובמוצאי יום העצמאות טסה לבלארוס למספר ימים. בסוף מאי יצאה שוב לניו יורק לכנס של ה"ג'רוזלם פוסט" שלקראתו התכוננה לא מעט בארץ, מה שכלל שעות צילומים והכנה של הנאום. ביולי שוב ביקרה בניו יורק, הפעם בוועדת התביעות. לאחר מכן הספיקה לבקר באסטוניה, לשוב לניו יורק - הפעם לשמונה ימים תמימים - ולבסוף קינחה בביקור בכנס ערים חכמות בברצלונה שכלל הופעה בביתן הישראלי בתערוכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש