היועמ"ש: "אין תשתית לחקירה פלילית נגד שפיגלר - תישקל מועמדותו למנכ"ל הביטוח הלאומי"

ההודעה מגיעה לאחר שמונה חודשי בדיקה שבמהלכם הוקפא תהליך המינוי ■ היועץ המשפטי לממשלה אף מפנה את תשומת לב הוועדה לבחינת מינויים בכירים להתנהלות של שפיגלר במסגרת תפקידו הקודם כמנכ"ל קק"ל - שראוי כי תילקח בחשבון בבחינת המינוי

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר שפיגלר
מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלרצילום: עופר וקנין
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

שמונה חודשים חלפו מאז הקפיא היועץ המשפטי לממשלה את מינויו של מאיר שפיגלר למנכ"ל הביטוח הלאומי. שפיגלר כיהן בעבר כמנכ"ל קק"ל, וההקפאה באה על רקע דו"ח מבקר המדינה - שהזכיר שתי תקריות שבהן לקח שפיגלר חלק במסגרת תפקידו זה. בעקבות זאת, בינואר הודיע היועמ"ש לוועדת גילאור לבדיקת מינויים בכירים כי עליה לעצור את בדיקת כשירותו של שפיגלר - הזוכה לתמיכתו של השר חיים כץ - לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי.

בששת החודשים האחרונים מילא את תפקיד - מכוח מינוי זמני - המנכ"ל בפועל רמי גראור, שלגביו פורסם בשבוע שעבר ב-TheMarker כי הצטברו תלונות לא מעטות הנוגעות להתנהלותו במוסד לביטוח לאומי.

היום פירסם היועמ"ש את ההודעה הבאה: "בעקבות מידע שהתקבל אודות התנהלותו, כביכול, של מר מאיר שפיגלר, בדקה משטרת ישראל את הטענות. בתוך כך הודיע היועץ המשפטי לממשלה ליו"ר הוועדה לבדיקת מינויים לפי חוק החברות הממשלתיות - כב' השופטת גלאור, כי עד לסיום הבדיקה ובחינת ממצאיה על ידי פרקליטות המדינה, אין מקום לדון בכשירותו של מר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל המוסד לביטוח הלאומי.

"עם סיום בדיקת הטענות, נבחנו הממצאים על ידי פרקליטות המדינה, ונמצא כי אין תשתית ראייתית המצדיקה פתיחה בחקירה פלילית נגד מר שפיגלר. בתוך כך, התברר כי ישנם ממצאים המלמדים על התנהלות שנכון כי תישקל על ידי הגורמים המקצועיים הבוחנים את כשירותו של מר שפיגלר לכהונה ציבורית.

"לאור זאת, הודיע המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (כלכלי) ליו"ר הוועדה, כי אין מניעה לכך שהוועדה תבחן את כשירותו של מר שפיגלר לתפקיד המוצע, ואת מידת התאמתו לתפקיד. זאת לאור המידע הקיים ובשים לב לדו"ח מבקר המדינה הצפוי להתפרסם".

בדבריו רומז היועמ"ש לשימוש שעשו אנשי קק"ל במשרדים בפארק אריאל שרון - פרויקט שקיבל מהארגון לא מעט תקציבים, ושנחשב לאחד מהפרויקטים המובילים שלו.

משמעות ההודעה שפורסמה היום היא כי מועמדותו של שפיגלר תוגש שוב - ככל הניראה לוועדת גילאור - ולאחר שתידון יוחלט אם לאשר את המינוי - כך שלמוסד לביטוח לאומי שוב יהיה מנכ"ל קבוע. אם הוועדה לא תאשר את מינויו של שפיגלר, יאלץ השר להגיש לבחינתה מועמד אחר.

מאיר שפיגלר אמר בתגובה: "אני שמח שאחרי בדיקה מקיפה ומעמיקה בת שמונה חודשים של תקופת התנהלותי בקק"ל נמצא שלא דבק בי רבב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר