שקיפות בהסתדרות |

האופוזיציה לניסנקורן: "זה לא מה שהעובדים החדשים רצו ממך"

איתמר אביטן, ממקימי ועד פלאפון וחבר ועדת הביקורת של בית נבחרי ההסתדרות, חולל מהומה כשביקר במלים קשות את היו"ר, אבי ניסנקורן, בישיבת נבחרי ההסתדרות הראשונה

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ישיבה סוערת מאוד נערכה בבית נבחרי ההסתדרות (בינ"ה) ביום חמישי האחרון, הישיבה הראשונה של הנהגת ההסתדרות מאז נבחר אבי ניסנקורן לתפקידו כיו"ר. בין היתר התרגזו חלק מחברי הבית על ההחלטה שהעביר ניסנקורן, להרחיב את הנהגת ההסתדרות שעומדת היום כבר על 44 אנשים.

ההצעה עלתה בפעם הראשונה בישיבה עצמה ועברה אוטומטית, רק בשל בקשת היו"ר, ללא בחינה מוקדמת, ומבלי שהנושא עובר דיון בוועדת החוקה. לטענת האופוזיציה בהסתדרות, המורכבת בעיקר מתומכי שלי יחימוביץ', לא מדובר בהרחבה עניינית של ההנהגה, אלא בחלוקת כיבודים ואף כסף.

>> צפו באיתמר אביטן פונה לניסנקורן: "לא בשביל זה הבאתי מאות חברים להסתדרות":

הנהגת ההסתדרות התופחת נפגשת אחת לשבוע, וכל אדם המופיע בישיבה כזו מתוגמל ב-1,200 שקל. בנוסף, טוענים חברי בינ"ה, ניסנקורן עסוק בביטול כוחה של האופוזיציה במזכירויות המרחבים של ההסתדרות.

אל הדוכן עלה בשלב מסוים איתמר אביטן, ממקימי ועד פלאפון, והיום חבר ועדת הביקורת של בינ"ה. "הפעם האחרונה שעמדתי על הדוכן הזה היתה כשחתמנו על ההסכם של ועד עובדי פלאפון", אמר אביטן, ופנה לניסנקורן: "אבי, בחלומותיי לא חשבתי שאחתים מאות עובדים לפלאפון וזה מה שתעשה עם הכסף. עוד הנהגה, עוד אנשים, עוד סיעות, עוד ג'ובים. זה לא מה שהעובדים החדשים שבאו להסתדרות רצו ממך".

כאן החלו להישמע מחיאות כפיים ושריקות, ובמקביל ניסיון להשתיק את אביטן בקריאות ביניים וקריאות בוז, אך הוא המשיך: "אין כסף בשביל קרן השביתה עבור עובדי כלל ביטוח, אבל בוא נחלק ג'ובים ב-180 מיליון שקל, לזה יש כסף. להגדיל את ההנהגה - יש כסף". כאן גבר הרעש כשמולו נעמד מן הקהל יו"ר ועד קק"ל, ישראל גולדשטיין, שצעק לו לרדת מהבמה.

"אני אדבר על אפך וחמתך", הודיע אביטן והמשיך: "ההתנהלות הזו פוגעת בהתאגדויות כפי שראינו באמדוקס. אני הבאתי לבנין הזה מאות חברים, לא בשביל עסקנים, ולא בשביל עסקנות".

מההסתדרות נמסר: "אין תגובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן