"מענק נאמנות": מה השיגו עובדי כלל ביטוח בשביתה שהסתיימה?

כן ל"תוספות האחוזיות" האוטומטיות, לא למשכורת 13 לכלל העובדים: כך הסתיימה שביתת 3,200 עובדי כלל ביטוח

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
עובדי כלל ביטוח
עובדים בכלל ביטוח בזמן השביתה צילום: דוברות ההסתדרות
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

מחר, יום א', ישובו 3,200 עובדי כלל ביטוח למשרדים, לאחר ששבתו שבועיים (10 ימי עבודה). ההחלטה על סיום השביתה התקבלה ביום שישי בבוקר, לאחר דיונים מרתוניים בין הנהלת החברה, כולל המנכ"ל איזי כהן, מול יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ויו"ר הסתדרות המעוף, ארנון בן דוד.

השביתה פרצה בשל אי הסכמות בנוגע לעקרונות ההסכם הקיבוצי החדש שעמד להיחתם לארבע השנים הקרובות. הוועד, שבראשו עומד רוני רז, טען כי ההנהלה מנסה לייצר דור א' וב' בחברה, ודרש עוד העלאות שכר במסגרת טייס אוטומטי - כלומר העלאה אוטומטית של 5% בכל שנה. הוועד דרש גם להגדיל את תקציבי הרווחה עבור השתתפות בקייטנות וגנים של ילדי עובדים, "כמו בחברות אחרות".

הנהלת החברה התנגדה לגובה הסכומים שנקבעו בדרישות, והוועד הכריז על שביתה, שהפכה לארוכה במיוחד. אורכה נקבע בין היתר מכיוון שהמנכ"ל הודיע כבר בתחילת הדרך לעובדים כי ימי השביתה ינוכו משכרם באופן מיידי. יו"ר הוועד הודיע לעובדים כי השכר לא ינוכה, או יושב להם מקרן השביתה של ההסתדרות - אלא שההסתדרות כלל לא התכוונה לשלם בעבור אותם ימים.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח הפורשצילום: עופר וקנין

ביום רביעי האחרון, ביומה התשיעי של השביתה ולאחר יומיים של דיונים מרתוניים, כבר הגיעו הצדדים להסכמות עקרוניות, אלא שהשביתה ארכה יום נוסף, בשל הדיון בנושא משכורת 13. את הבונוס הישן הזה, שלא מחושב לפנסיה ולכן עבר מן העולם, מקבלים עדיין העובדים הוותיקים של כלל ביטוח, אך ההנהלה אינה מוכנה לתת אותו לעובדים חדשים. לתפישת הוועד מדובר ביצירת דור ב'. ההנהלה הייתה מוכנה לחשוב על בונוסים אחרים, אך לא על השיטה הזו.

ביום שישי בבוקר, זמן קצר לאחר שהוועד הודיע על שביתת ענק מתוכננת ביום ראשון, נחתמו ההבנות הבאות:

ימי השביתה אכן ינוכו מן השכר, אך באופן הדרגתי – יום אחד במשכורת הנוכחית, ויום נוסף במשכורת הבאה. שלושה ימים ינוכו על חשבון חופשה צבורה. חמשת הימים הנוספים ינוכו במהלך 2018, רק במידה והחברה לא תעמוד ביעדיה, באותה שיטה - יומיים מן המשכורת ועוד שלושה בימי חופשה.

הטייס האוטומטי (העלאת השכר) בארבע השנים הקרובות יהיה 3% ועוד 1% תלוי ביצועי החברה. כהן רצה מעט פחות , ונתן יותר, בעוד הוועד ירד מדרישת ה-5% שביקש מלכתחילה. תוספות השכר האלה שוב לא יינתנו אופן דיפרנציאלי-שקלי, אלא אחוזי, כך ששוב בעלי השכר הגבוה ירוויחו יותר מבעלי השכר הנמוך בחברה.

תקציבי הרווחה גדלו, כפי שביקש הוועד מראש, וכפי שהסכימה ההנהלה מראש.

בנושא משכורת 13 נקבע פתרון יצירתי: מענק נאמנות. כל עובד שיעבוד החל מהשנה החמישית מחתימת ההסכם יקבל תוספת של 2,000 שקל בשנה, גם בסוף השנה השישית והשביעית, כך שהחברה מתחייבת על מענק של 6,000 שקל בשלוש פעימות (פרוש על פני שלוש שנים), ורק לעובדים הנאמנים לאורך זמן.

"מדובר בשביתה מיותרת", אמר בכיר בחברה, "ניתן היה להגיע לכל ההחלטות האלה גם בלעדיה. כמו בכל משא ומתן המנכ"ל נתן יותר ממה שהתכוון מלכתחילה, הוועד קיבל פחות ממה שהתכוון, וכולם חוזרים לעבודה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה