תוצאות סופיות בבחירות להסתדרות; ניסנקורן: 62%, יחימוביץ': 38%

אחרי ארבעה ימים מתישים מגיעות התוצאות הסופיות: ניצחון ליו"ר המכהן, שיכהן חמש שנים נוספות ■ ממטה יחימוביץ' נמסר: בימים הקרובים תוגש עתירה לפסילת הבחירות

ניסנקורן, היום בקלפי בתל אביב
ניסנקורן, היום בקלפי בתל אביבצילום: עופר וקנין

הבחירות להסתדרות שהחלו לפני ארבעה ימים הסתיימו בדקות אלה, מעט לפני כניסת השבת, לאחר שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד טל קרת, כינסה את חברי ועדת הבחירות והודיעה על השלמת הליך ספירת הקולות ועל בחירתו של אבי ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות.

התפלגות הנתונים בתום ספירת הקולות: יו"ר ההסתדרות הנבחר הוא אבי ניסנקורן שקיבל 62.42% מקולות הבוחרים והבוחרות, שלי יחימוביץ' שהתמודדה מולו על התפקיד סיימה עם 37.58% מהקולות.

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ'צילום: אייל טואג

לתפקיד יו"ר נעמת נבחרה גליה וולוך, מועמדת סיעת עוגנים, אשר בראשה עומד ניסנקורן. וולוך קיבלה 60.9% מקולות הבוחרות.

תוצאות ספירת הקולות לסיעות המתמודדות לוועידת ההסתדרות, מתפלגות באופן הבא: רשימת עוגנים (ענ) בראשות אבי ניסנקורן – 62.7% מהקולות. רשימת הבית החברתי (שלי) בראשות שלי יחימוביץ' – 37.3% מהקולות.

סך הכל נספרו כרבע מיליון קולות, ושיעור ההצבעה עמד על 46% מקולות הבוחרים, גבוה ב-5% יחסית לבחירות הקודמות.

ספירת הקולות נעצרה ל-12 שעות לאחר צו מניעה בהול שהגיש מטה יחימוביץ', שטען וטוען עדיין – לאי סדרים בהיקפים גדולים במיוחד. נשיא בית המשפט המחוזי אורנשטיין שבדק את הנושא הציע למטה יחימוביץ' לשוב לספירה, מבלי שזו פוגעת ביכולת להגיש עתירה אפשרית בעתיד. ממטה יחימוביץ' נמסר כי העתירה לפסילת הבחירות אכן תוגש בקרוב.

יחימוביץ' אמרה היום: "אנחנו חיים במדינה דמוקרטית שהליך הבחירות בה הוא תקין ומפוקח, ולכן קשה להסביר למתבונן מבחוץ שלא מדובר במערכת בחירות כפי שחווה אותה אדם נורמטיבי שהולך לקלפי ומצביע לכנסת כרצונו. מכירה את הכללים ומכבדת אותם אותם כשהם ראויים לכבוד, אך הפעם למרבה הצער איני יכולה להשתתף בטקס המכובד 'בירכתי את המנצח', משום שבוצעה גניבת בחירות ממוסדת ושיטתית מהמסד ועד הטפחות, מתוכננת בקור רוח, ונעדרת לחלוטין מנגנון בקרה ופיקוח ממלכתי, שיפוטי או אובייקטיבי. נגיש עתירה לבטלות הבחירות וקיומן מחדש תחת חוקי המדינה".

שר האוצר, משה כחלון בירך את ניסנקורן: "אני מברך את ידידי אבי ניסנקורן על בחירתו לקדנציה נוספת כיו"ר ההסתדרות. יש לנו עבודה רבה להמשיך ולעשות יחד על מנת לקדם את הערכים המשותפים שאנו חולקים, כפי שעשינו במהלך לקליטת עובדי קבלן ובהנהגת הסכם שכר מצמצם פערים.

"נמשיך ונפעל בצורה מאוזנת ששומרת על האדם העובד אך גם על מקומות העבודה למען הצמחת המשק והכלכלה הישראלית".

פנחס עידן, יו"ר ועד רש"ת: "אני מברך את אבי ניסנקורן על שנבחר לראשות ההסתדרות ומכבד את רצון ציבור הבוחרים. אני סמוך ובטוח שהוועדים והעובדים יידעו לשים את המחלוקות בצד ולפעול במשותף לטובת העובדים ולמען חברה צודקת יותר. אני מאחל לאבי הצלחה רבה בעשייה שלו ושל ההסתדרות למען העובדים בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן