בלעדי |

ליצמן הטיל וטו על מועמדות עבאדי-בואינג'ו לתפקיד נציבת שירות המדינה

המינוי עלול להתקל בקשיים, לאור סכסוכים שהיו בין החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר ושר הבריאות

מיכל עבאדי-בויאנג'ו
עבאדי-בויאנג'ו. החליטה לצמצם את הנציגותצילום: שירן גרנות

אתמול (ב') פורסם שמה של החשבת הכללית לשעבר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו, כמועמדת נוספת של ראש הממשלה לתפקיד נציבת שירות המדינה, המתפנה בסוף החודש. עבאדי-בויאנג'ו פרשה בסוף ינואר השנה ממשרד האוצר אחרי שש שנות כהונה בתפקיד החשבת הכללית. אם תבחר לתפקיד, היא תהיה האישה הראשונה במשרה זו.

לכאורה מדובר במינוי פשוט וראוי – עבאדי-בויאנג'ו סיימה את התפקיד לפני שלושה חודשים, נמצאת בצינון ויכולה לשוב באופן מיידי לשירות המדינה; קרבתה לראש הממשלה, שבוחר את הנציב, ידועה, כמו גם הערכתו כלפיה; עבאדי-בוינג'ו מכירה היטב את המערכת הציבורית. גם מול האופציות מדובר במינוי קל יותר. עם זאת, גם המינוי הזה לא יעבור, ככל הנראה, בקלות. ל-TheMarker נודע היום כי שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה), נפגש הבוקר עם נתניהו וניסה להניא אותו מהמינוי.

הדם הרע בין ליצמן לעבאדי-בויאנג'ו הולך הרבה אחורה, והגיע לשיאו סביב מינויו של פרופ' זאב רוטשטיין להדסה. רוטשטיין היה מינוי אישי של ליצמן, שהתעקש על המינוי חרף התנגדות גורמים שונים, ולמרות שמול רוטשטיין מתנהל הליך משמעתי בנציבות שירות מדינה. עבאדי-בויאנג'ו ניסתה למנוע את המינוי והשניים התנגשו חזיתית, כאשר בסופו של דבר המינוי יצא לפועל. משבר נוסף בין השניים פרץ סביב הפטור ממכרז לחברת רכש התרופות שראל - ליצמן ומשרד הבריאות ביקשו להאריך את הפטור, בעוד שעבאדי-בויאנג'ו ניסתה למנוע את הארכתו. בשיא העימות דרש ליצמן את פיטוריה, ואף האשים אותה במכתב רשמי ב"סיכון חיי אדם".

ליצמן אינו יושב בוועדת המינוי, שהוקמה ביום ראשון בסבב טלפוני שנערך בין השרים, ואמורה לאשר את המועמד שיביא אליה ראש הממשלה. עם זאת, מדובר באדם קרוב לנתניהו, וסביר להניח כי זה לפחות יקשיב לו כשמדובר במינוי כה מרכזי.

לפני יומיים פורסם שמו של מועמד נוסף לתפקיד - שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת, בעל קשרים פוליטיים ואישיים עמוקים לראש הממשלה. קרבה זו עשויה היתה להכשיל את המינוי, ולפניו פורסם שמו של מקורב אחר – דוד שרן. שמות אחרים, שאינם נחשבים מקורבים לראש הממשלה, אך יכולים למלא את התפקיד הם אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, מיכל כהן, לשעבר מנכ"לית משרד החינוך, ורון צור, ראש מטה הרפורמה.

ליצמן ועבאדי-בויאנג'ו לא מסרו תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918