תנועת אומ"ץ לשר ארדן: "בטל את מינוי משה סוויסה למפקד מחוז ירושלים ברשות הכבאות"

טפסר סוויסה נפסל לתפקיד נציב כבאות ארצי בעקבות החלטת ביה"ד המשמעתי של נציבות שירות המדינה, שקבע כי עבר עבירות משמעת כשהציג מצג כוזב של קורות חייו ■ עם זאת הוא מונה למפקד מחוז ירושלים, אך תנועת אומ"ץ מבקשת מארדן לבטל את המינוי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טפסר בכיר משה סוויסה
טפסר בכיר משה סוויסהצילום: אמיל סלמן

תנועת אומ"ץ פנתה היום (א') לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, בבקשה לבטל את מינויו של טפסר משה סוויסה, המכהן כיום בתור מפקד מחוז דרום ברשות הכבאות, למפקד מחוז ירושלים.

סוויסה אמור היה להכנס לתפקיד החדש ב-1 במאי, אלא שהמינוי נעצר בהוראת ארדן, לאחר שזה החליט לעכב את תחילת כהונתו עד לבירור הערעור שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים. הערעור הוגש בהמשך להחלטת בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה, שקבע בינואר השנה כי סוויסה עבר עבירות משמעת כשהציג מצג כוזב של קורות חייו בשתי הזדמנויות שונות: הראשונה בעת שהגיש את מועמדותו לתפקיד מפקד מחוז דרום ברשות ועמד בפני ועדת בוחנים; והשנייה בעת שהגיש מועמדות למשרת נציב רשות הכבאות ועמד בפני ועדת איתור.

בית הדין המשמעתי קבע כי "מעשיו של הנאשם פגעו בתדמית השירות הציבורי בכלל ובתדמית רשות הכבאות בפרט", עם זאת נמנע בית הדין מלהורות על פיטוריו, והסתפק בעונשים של נזיפה חמורה, הורדה בדרגה למשך שלושה חודשים והקפאת דרגה למשך שנה נוספת לאחר מכן. סוויסה הגיש ערעור בבית הדין המחוזי בירושלים, ובמקביל גם אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה הגיש ערעור על קלות גזר הדין שנפסק לסוויסה.

כאמור, השר ארדן החליט כי סוויסה לא יכנס לתפקידו החדש עד לקבלת החלטתתו של בית המשפט. הדיון הבא בערעור יערך ב-29 במאי, אך לא ברור מתי תתקבל ההחלטה הסופית.

תנועת אומ"ץ מפצירה בשר כי גם לאחר סיום ההליך, "אל לו למינוי מושחת ופסול זה לצאת לפועל. תנועת אומ"ץ תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה, לרבות פנייה לערכאות, כדי למנוע שכך יקרה.. העברתו של מר סוויסה לפיקוד על מחוז ירושלים של הרשות, עלולה להכשיר את הקרקע ל'חיסול חשבונות' עם אותם גורמים שהעזו למסור את גרסתם במשטרה ובבית המשפט, ולהוציא לאור את מעשיו הפסולים. לפיכך, מתבקש השר ארדן להורות על ביטול מינויו של מר סוויסה כמפקד מחוז ירושלים ברשות, וזאת בלא קשר לתוצאות ההליך המשפטי המתנהל כעת".

עו"ד עופר ברטל, המייצג את סוויסה, מסר כי הוא מצר על העובדה שהמינוי למפקד מחוז ירושלים, שאושר על ידי נציב שירות המדינה, נעצר בשל התערבותו של האחראי על המשמעת אסף רוזנברג. ראוי, אמר ברטל, כי כל הצדדים ימתינו להחלטת בית המשפט בערעור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב