הבחינה בראיית חשבון: המכללות מככבות - ומי בראש הרשימה?

במועד הסתיו לבוגרי ראיית חשבון, הגיעו דווקא בוגרי המכללות להישגים טובים יותר מאשר בוגרי האוניברסיטאות ■ אוניברסיטת תל אביב כמעט ולא הגישה סטודנטים, ואילו שיעור המעבר בקרב בוגרי האוניברסיטה העברית היה 66% בלבד

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המרכז הבינתחומי בהרצליה
המרכז הבינתחומי בהרצליהצילום: עזרא לוי
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

היום (א') התפרסמו תוצאות הבחינה בביקורת חשבונאית, בחינה חיצונית זהה הנדרשת מכלל בוגרי החוגים לראיית חשבון במוסדות האקדמיים. מדובר בבחינה הנחשבת יותר קשה מבין השתיים החיצוניות, השנייה היא חשבונאות פיננסית. כישלון בה לא יאפשר את קבלת הרישיון. בכל שנה יוצאים לדרך שני מועדים, והתוצאות מתפרסמות גם בחלוקה למוסדות שהגישו את הנבחנים.

מתוצאות מועד הסתיו עולה כי שיעורי הצלחה גבוהים נרשמו בעיקר במכללות האקדמיות ופחות באוניברסיטאות, שהגישו הפעם יחסית מעט סטודנטים. הנתונים מתייחסים לסטודנטים שניגשו בפעם הראשונה לבחינה אחרי שעברו שנת השלמה, שהם מרבית הסטודנטים לראיית חשבון. אופי הבחינות החיצוניות ישתנה בקרוב, על פי החלטה של המועצה לראיית חשבון במשרד המשפטים. בחינה זו נעשתה עדיין על פי המודל הישן.

את ההצלחה הגדולה ביותר מבין האוניברסיטאות נחלה אוניברסיטת בן גוריון – 97% מכלל הנבחנים שהגישה בפעם הראשונה גם עברו. עם זאת מדובר במספר קטן – 35 סטודנטים בלבד. ככל הנראה רוב הסטודנטים יוגשו במועד השני. לפעם השנייה ניגש רק סטודנט אחד ולא עבר.

אוניברסיטת בר אילן הגישה 79 סטודנטים שניגשו בפעם הראשונה. שיעור ההצלחה היה 79%. בפעם השנייה והשלישית המספרים של העוברים היו נמוכים יותר. האוניברסיטה העברית, שנחשבה בעבר פאר לימודי ראיית החשבון, הגישה 66 סטודנטים, ושיעור המעבר היה 66% בלבד. לניגשים בפעם השנייה עמד שיעור ההצלחה על אותו מספר.

תל אביב כמעט לא הגישה סטודנטים – 13 בלבד, אך שיעור המעבר היה נמוך ועמד על 46% בלבד. האוניברסיטה הפתוחה הגישה 21 סטודנטים, ושיעור המעבר עמד על 43%. המספרים נמוכים עוד יותר עבור אלה שניגשו בפעם השניה והשלישית. אוניברסיטת חיפה הגישה רק 15 סטודנטים, ושיעור העוברים היה נמוך מאוד – 23% בלבד.

מבדיקת שיעורי המעבר במכללות האקדמיות, כמות הניגשים גבוהה יותר, וגם שיעורי ההצלחה. המכללה למנהל הגישה את מספר הסטודנטים הגבוה ביותר – 247. שיעור המעבר עמד על 79.6%, הרבה מעבר לרוב האוניברסיטאות. בפעם השנייה והשלישית עברו כ-56%. רופין הגישה 103 סטודנטים, ושיעור המעבר היה גבוה יותר – 88%. המרכז הבינתחומי הגיש 87 סטודנטים, ושיעור המעבר היה הגבוה ביותר מבין כלל המכללות, וכן רוב האוניבריסטאות - כ–90%.

הקריה אקדמית אונו שלחה 100 סטודנטים, מהם עברו 70%. ספיר הגישה מעט סטודנטים - 19 בלבד, מתוכם עברו כ-71%. ממכון לב הדתי–חרדי, ניגשו 85 סטודנטים לראיית חשבון. במועדים הקודמים היה המספר גבוה יותר מזה, ומתוכם עברו 67.5% בלבד. המרכז האקדמי כרמל הגיש 33 סטודנטים – עם שיעורי מעבר של 61%. מכללת שערי משפט הפתיעה עם 93% מעבר - אלא שמדובר ב-15 סטודנטים בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן, בעל השליטה בחברת האשראי החוץ־בנקאי גיבוי אחזקות

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש