רשות החברות מאריכה את מועד הגשת המועמדות לנבחרת הדירקטורים

המועד להגשת מועמדות לנבחרת פג מחר (ב'), אך הוארך בשבוע ■ עד כה הוגשו 3,904 שאלונים, מתוכם 2,848 מועמדים ו-918 מועמדות

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגב
מנהל רשות החברות הממשלתיות, אורי יוגבצילום: תומר אפלבאום
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

רשות החברות הודיעה היום על הארכת המועד להגשת מועמדות לנבחרת הדירקטורים 2017 בשבוע נוסף, עד ל-27 בפברואר.

הסיבה לדחיית המועד האחרון נעוצה ברצון רשות החברות לעמוד ביעדי הייצוג ההולם וגיוון המועמדים שהוצבו לנבחרת, כך שיתקבלו עוד מועמדויות מצד נשים, יוצאי העדה האתיופית, האוכלוסייה הערבית והחרדית ואנשים עם מוגבלות – העומדים ביעדי הסף שנקבעו. מידע על הליך האיתור על שלביו השונים ומכלול הקריטריונים שיופעלו במסגרתו מפורסם באתר רשות החברות הממשלתיות.

מנתוני הרישום עד כה עולה כי נרשמו באתר רשות החברות 6,753 מועמדים ומועמדות, מתוכם השלימו את ההרשמה והגישו מועמדות 3,904 מועמדים, מהם – 2,848 גברים ו-918 נשים. ברשות החברות הממשלתיות מתכננים לסיים את תהליך האיתור, המיון וגיבוש רשימת המועמדים במהלך חודש יוני 2017.

סגנית בכירה למנהל הרשות ומנהלת יחידת הדירקטורים, מירה מינס, מדגישה את הצורך בהגדלת הגיוון בין המועמדים. ''החלטנו להאריך את מועד הגשת המועמדות, על מנת להגדיל עוד את הגיוון בקרב המועמדים ולאפשר לכמה שיותר אנשים להשלים את הליך הרישום. אנחנו עומדים אמנם ביעדים הכמותיים שהצבנו לעצמנו, גיוון הנבחרת הוא בנפשנו ולכן, אני שבה וקוראת לנשים, ליוצאי אתיופיה, חרדים, אוכלוסייה ערבית ואנשים עם מוגבלות, להגיש מועמדות ולהשתלב במרכז צמתי קבלת החלטות וההשפעה על הניהול הכלכלי של ישראל. בדרך כלל יש ביקורת רבה על גופים שלא נותנים הזדמנות מספקת לנשים להגיש מועמדות, אך אנו משריינים מראש 50% מהמקומות בנבחרת הדירקטורים לנשים ונותנים דגש מיוחד על גיוון האוכלוסיות. אדגיש עוד כי השנה הוספנו פרופיל חדש – הפרופיל הטכנולוגי, על מנת לאפשר לאנשים עם ניסיון מעולם ההייטק להגיע ולהצטרף לדירקטוריונים של החברות, כדי להצעיד אותן קדימה, בתחומי חדשנות ופיתוח''.

במדינת ישראל פועלות 61 חברות ממשלתיות העוסקות בתחומים חיוניים הנוגעים לכל אספקט בחיי הציבור, כגון ביטחון, תשתיות, תחבורה, דיור, תקשורת, חשמל, מים, דואר, וחינוך ועוד. מספר העובדים הכולל בחברות עומד כיום על כ-56,000 ושווי נכסי החברות נאמד בכ-186 מיליארד שקלים.

85.9% מתוך אנשי הציבור המכהנים כיום כדירקטורים בחברות הממשלתיות, נבחרו מתוך נבחרות הדירקטורים בהליך תחרותי פומבי ושוויוני: 242 מתוך 283. בסה''כ בחרו השרים עד היום 280 מועמדים מתוך הנבחרות לכהונה כדירקטורים בחברות הממשלתיות. חלקם סיימו כהונתם (כמו, לדוגמא, בשל מכירת חברות החוף לעיריית תל אביב ביולי 2016), חלקם עודם בתהליכי סיווג בטחוני ואישורים שונים וכאמור, 242 מכהנים בפועל.

הפרופילים הקיימים בנבחרת החדשה: פרופיל ניהולי בכיר, פרופיל מומחה פיננסי, פרופיל מומחה משפטי, פרופיל טכנולוגיה וחדשנות ושלושה פרופילים של מומחי תוכן בנושאי הביטחון, התשתיות והתחומים החברתיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"