ועדת הבחירות של ההסתדרות אישרה לשלי יחימוביץ' לרוץ לראשות ההסתדרות

ההתמודדות על תפקיד יו"ר ההסתדרות החלה רשמית עם החלטת ועדת הבחירות לאפשר ליחימוביץ' להתמודד ■ יחימוביץ': "עידן חדש של נקיון כפיים" ■ ניסנקורן: "יחימוביץ' הקיצונית תגלה שההסתדרות היא לא טוויטר"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
ח"כ שלי יחימוביץ'
ח"כ שלי יחימוביץ'צילום: אוליבייה פיטוסי
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ועדת הבחירות של ההסתדרות החליטה לאפשר לשלי יחימוביץ' לרוץ בראש סיעת בית חברתי שהקים איתן כבל ב-2012. זאת לאחר שאתמול הודיעו איתן כבל ושלי יחימוביץ' ליועץ המשפטי של ההסתדרות כי יפנו לערכאות משפטיות אם ההתמודדות לא תאושר.

הבוקר אמרו יחימוביץ' וכבל: "זה הישג אדיר לדמוקרטיה בעולם העבודה. יותר מחצי מיליון עובדות ועובדים יוכלו לבחור את מנהיגתם או את מנהיגם, זאת אחרי ניסיונות נלוזים לכפות המשך כהונה בכוח של מי שהומלך על ידי משפחת עיני. אנו קוראים לעובדים באשר הם לא לחשוש מהפחדות ומאיומים ומהיום לחבור אלינו לפתיחת עידן חדש של דמוקרטיה, ניקיון כפיים ומאבק אמיתי למען כבוד העובדות והעובדים וחירותם".

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שפעל כדי למנוע את ההתמודדות ולהיוותר מועמד יחיד במרוץ, אמר בתגובה: "אני מברך על החלטת ועדת הבחירות. אמרתי כל הזמן שאני בעד התמודדות וקיומן של בחירות. ראוי היה כי מי שמעוניינת להיות מועמדת ליו"ר הסתדרות תפעל על-פי כללי ההסתדרות, ולא תנסה בכל דרך להשמיץ ולפגוע בהסתדרות ובציבור העובדים המאורגן דרך ניסיון לעקם את הכללים.

"עם הפנים קדימה - יחימוביץ' הקיצונית תגלה שההתמודדות בהסתדרות היא לא דיבורים וסיסמאות או ציוצים בטוויטר. ציבור העובדים יודע טוב מאוד מי עושה ומביא הישגים למענם ומי רק מדברת. אנו ערוכים לקיום בחירות ובטוחים וגאים בדרכנו החברתית. נמשיך בהובלת השינוי החברתי למען צמצום פערים בחברה ולקידום מעמד העובדים והגמלאים בישראל".

היום (ד') הודיעו כבל ויחימוביץ' כי אחת המטרות המרכזיות היא הרחבת אחוז ההצבעה. מהמטה המשותף לשניים נמסר כי אחרי האישור הסופי לקיומן של בחירות לראשות ההסתדרות ב-23 למאי, מתרכזים השניים בפגישות שטח אינטנסיביות עם ראשי ועדים, חברי ועדים וקבוצות עובדים גדולות התומכות ביחימוביץ' בכל רחבי הארץ.

"אנחנו תחת נחשול ענקי של פניות, ועיקר העבודה כרגע היא עבודת שטח שקטה ויסודית, כשמולנו ניצב מנגנון עתיר בכח ובכסף שלא מהסס להשתמש בעובדים התלויים בו לפרנסתם ובמשאבי ההסתדרות. בניגוד לתחושת הבהילות הפיקטיבית שיצרה ההסתדרות, מדובר בשלושה חודשים וחצי של קמפיין ממושך, שחציו יתמקד בעבודת שטח וחציו השני ייועד לקהל הרחב.

"נפרוש את תפיסת עולמנו ואת התפקיד הדרמטי שהסתדרות אמיצה, חזקה, דמוקרטית ונקיית כפיים חייבת למלא במשק ובחברה הישראלית. נסביר לציבור הרחב, יותר מחצי מיליון איש, שבאים מכל חלקי החברה הישראלית כי מדובר בפועל בבחירות כלל ארציות שיקבעו את אופיה החברתי של מדינת ישראל. מטרתנו להגדיל באופן משמעותי ביותר את אחוזי ההצבעה ולהביא מצביעים רבים ככל האפשר אל הקלפיות. בבחירות הקודמות שיעור ההצבעה עמד על 40%, אנו שואפים להגדילו ל-60% לפחות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"