הילד של כולנו: כמה עולה יאיר נתניהו למשלמי המסים?

בישראל לא קיימת תקנה הקובעת עד מתי יכול בן בוגר של ראש ממשלה לגור עם הוריו על חשבון משלם המסים - אך כל זמן שהוא חי בבית בבלפור, נדרשת עבורו אבטחה בכל שעות היממה, בארץ ובחו"ל ■ תגובת משפחת נתניהו: "המשך מסע ההסתה והרשע"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
נתניהו, שרה והבן יאיר
נתניהו, שרה והבן יאירצילום: עמוס בן גרשום / לע"
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

באחרונה פורסם כי יאיר נתניהו יבוא עם הוריו למפגש עם הנשיא טראמפ בבית הלבן. דובר המשפחה הזדרז להודיע כי נתניהו הבן שוהה בחופשה פרטית בארה"ב, והדגיש כי "החופשה יוצאת מכיסו הפרטי של יאיר נתניהו, שיגיע בעצמו לפגישה בבית הלבן".

עם זאת, לא כל דבר בחייו של יאיר נתניהו, בן ה-25, אכן יוצא מכיסו. על אף שהוא כבר אינו קטין, הוא ממשיך לגור במשכן ראש הממשלה, שמתוקצב כולו על ידי משלם המיסים. "לא מעט צעירים ממשיכים לגור עם ההורים גם אחרי גיל 21", אומר גורם המכיר את הנושא, "אך יש טעם לפגם בעובדה שבן בוגר ממשיך לגור בבית המשולם כולו על ידי הציבור".

גם אם יש טעם לפגם, מתברר שאין בכך בעיה חוקית, מכיוון שבישראל אין חוק, תקנה או הוראה שקובעים עד איזה גיל יכול בן משפחה לגור עם הוריו בבית ציבורי, אולי מכיוון שלא היה צורך בקביעה כזאת עד היום.

צילום: עופר וקנין

משיחות עם מקורבים למשרד ראש הממשלה מתברר כי היפותטית יכולים בן או בת של ראש ממשלה, נשיא, או שגריר, שמתגוררים בבית הממומן על ידי הציבור, לחיות עם הוריהם גם בגיל מבוגר, כולל בני זוג וילדים, בלי לעבור על החוק.

למקום המגורים יש עוד השלכה: ועדת הכנסת לענייני שב"כ קבעה באוגוסט 2013 כי כל זמן שמרכז חייו של בנו של ראש הממשלה, כאמור בכל גיל, הוא בבית הוריו ברחוב בלפור, הרי שהוא זכאי לאבטחה במשך כל שעות היום, הן בישראל והן בחו"ל.

כך יוצא שיאיר נתניהו, שאינו קטין, אינו עובד במשרה מסודרת או לומד - זכה באבטחה גם בעת חופשותיו בעולם, רק מכיוון שהוא ממשיך לחיות במשכן ראש הממשלה.

באחרונה פורסמה גם דרישת נציבות שירות המדינה לנהגים עבור שני בניו של ראש הממשלה, שישיבו אותם לבית הוריהם בסופי השבוע, ובלילות, מה שדורש תקציבים נוספים כמובן. אילו היה מרכז חייו של יאיר נתניהו מחוץ לבית ברחוב בלפור, היה השב"כ בודק שוב את השאלה אם אכן נדרשת לו אבטחה. השאלה הזאת לא עולה כל זמן שמרכז חייו הוא הבית הציבורי.

הניסיון לקבל מידע על הסכומים שמוציאה המדינה על אבטחתו של נתניהו בארץ ובחו"ל עלה בתוהו. במשרד האוצר הפנו למשרד ראש הממשלה, ובמשרד ראש הממשלה הסתפקו בתשובה לקונית: "סידורי האבטחה, ההסעה והלינה הקשורים באבטחת ילדיו של ראש הממשלה נקבעים על ידי אגף הביטחון במשרד, בהתאם לשיקולי האבטחה והצרכים המבצעיים בלבד".

בנוסף לתגובת הלשכה הגיעה גם הבקשה לצרף את תגובת משפחת נתניהו: "שאלותייך הטורדניות, שנשלחו לראש הממשלה בעיתוי לא מקרי ערב הטיסה למפגש ראשון עם נשיא ארה"ב, בעיצומן של ישיבות ההכנה והקבינט בנושא זה, הן המשך מסע הרשע וההסתה נגד ראש הממשלה ומשפחתו שנועד לפגוע בו ובעבודתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?