לא ייאמן: מה עושה סגן שר בממשלה ביום שגרתי שבו כולנו נמצאים בעבודה?

תומר אביטל ממיזם "מאה ימים של שקיפות" בדק יחד עם תוכנית "הצינור" בערוץ 10 יום טיפוסי בחייו של סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז ■ מזוז: "אני לא עובד אצלכם"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סגן השר ירון מזוז
סגן השר ירון מזוז צילום: צילום מסך, ערוץ 10
TheMarker Online

מה עושה סגן שר בממשלת ישראל ביום שגרתי שבו כולנו נמצאים בעבודה?

תומר אביטל ממיזם "מאה ימים של שקיפות" בדק יחד עם תוכנית "הצינור" בערוץ 10 יום טיפוסי בחייו של סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז - וחזר עם ממצאים.

>> צפו בכתבה:

סגן השר מזוז יצא מביתו בשעה 10:03 בבוקר ובילה עד אחר הצהריים בשכונת מגוריו. מזוז רוב הזמן נצפה משוחח עם עוברים ושבים, מבצע רכישות באטליז, סופרמרקט וחנות לדברי דפוס, ומסתובב עם מקורבים. בערב נסע למשחק כדורגל.

אביטל הדגיש כי "המעקב נעשה לאחר עבודת שטח בה וידאנו כי מדובר ביום מייצג ושירון מזוז הוא אדם אמיתי". לדבריו "בישראל 8 סגני שרים. אין להם כמעט תעסוקה בממשלה ובכנסת. מקורות מלינים על חוסר העשייה שלהם למען הציבור ועל כך שבלית ברירה הם נגררים לעיסוקים פוליטיים צרים, ולסיוע למקורבים. זאת אף שהם 'תופסים' כסא משמעותי ואנו מממנים עבורם שכרם נאה לצד שלל הטבות ולשכה בעלות 1.5 מיליון שקל בשנה. התוצרת? אפסית. המנהיגים חייבים להבין כי עין הציבור פקוחה".

המעקב אחר מזוז התבצע בעזרתו של חוקר פרטי שעקב אחריו במשך יום עבודה שגרתי שלם. אביטל וצוות הצינור דיברו עם ח"כ ירון מזוז לאחר הכתבה, וזה הגיב לטענות: "אני לא עובד אצלכם".

את מושא המעקב בחרו תומכי המיזם שענו על סקר בנושא. לדברי אביטל, "כמובן שכתוצאה מן מעקב זה והעתידיים, ייתכן והם ינהגו מעתה ואילך ללא רבב. כך או כך - נרוויח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל