עוד לפני פרסום הדו"ח בנושא קק"ל - המבקר מעביר חומר ליועמ"ש

מבקר המדינה העביר מידע בנושא שימוש במשרדי פארק אריאל שרון על ידי בכירי קק"ל, ביניהם המנכ"ל היוצא מאיר שפיגלר, בתמורה להעברת תקציבים לפארק ■ גורמים בחברה: "מדובר בטענה מגוחכת, החברה אינה זקוקה לסיוע בשכירת משרדים"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פארק אריאל שרון. סיורי שקיעה לאור עששיות
פארק אריאל שרון. סיורי שקיעה לאור עששיותצילום: אורי אהרון
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

עוד לפני הגשת דו"ח מבקר המדינה בנוגע לפעילות קק"ל, העביר משרד המבקר מידע ליועץ המשפטי לממשלה בנושא מעורבותו לכאורה של מאיר שפיגלר, המנכ"ל היוצא של קק"ל, בקידום העברת תקציבים לחברת פארק אריאל שרון. מבקר המדינה נוהג לפנות אל היועץ המשפטי לממשלה כאשר הוא מניח שנדרשת חקירה עמוקה יותר בנושא מסוים, שאינה בסמכותו.

משרד המבקר לא חשף מה בדיוק טענותיו כלפי שפיגלר, אך ככל הנראה מדובר בטענה כי נעשה שימוש במשרדי הפארק על ידי בכירי קק"ל - היו"רים, סגניהם ושפיגלר עצמו בעת כהונתו - תמורת תקציבים שהועברו לפארק. שפיגלר נבחר באחרונה למנכ"ל הביטוח הלאומי, ומועמדותו תאושר סופית אם יעבור את בדיקת ועדת גילאור הבוחנת מינויים בכירים.

מנכ"ל קק"ל מאיר שפיגלר, בחודש שעברצילום: עופר וקנין

גורמים בקק"ל הופתעו לשמוע את הטענה כיוון שטרם קיבלו את דו"ח המבקר בנוגע לקק"ל, ולדבריהם מעורבות הקרן בפרויקטים רבים בפארק החלה לפני כניסתו של שפיגלר לתפקיד. הם מסבירים כי הישיבה המזדמנת של אנשי הקרן במשרדי הפארק נעשתה בתום לב ולאחר שעברה את כל האישורים הדרושים, וכי באותה עת הגיעו למקום תורמים של קק"ל שהגיעו לראות את הפארק - בו השקיעה הקרן בשנים האחרונות כ-3.5 מליון שקל בשנה.

"מדובר בטענה מגוחכת", ממשיכים בקק"ל, "לכל אחד מבכירי קק"ל יש משרד משלו, ולו היתה קק"ל רוצה לשכור משרדים ב-5000 שקל בחודש היתה עושה זאת. קק"ל, שמעבירה מאות מיליוני שקלים בשנה לפרויקטים שונים אינה זקוקה לעזרתו של פארק אריאל שרון עבור משרדיה. כדאי, עם זאת, לזכור כי אין מקום שקק"ל יותר מזוהה איתו כמו פארק אריאל שרון, וטוב שכך. משרדי קק"ל פזורים בשטח לא רק במקום הזה, אלא גם במקומות אחרים. למשל פארק ירוחם, פארק החולה, פארק תמנע ועוד. טענת המבקר אינה ברורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"