תנועת אומ"ץ לנציב שירות המדינה: "פתח בהליך משמעתי נגד מנכ"ל משרד הרווחה"

זאת בעקבות ניסיונו של המנכ"ל לפטר את היועצת המשפטית של המשרד בניגוד לדעתו של היועץ המשפטי לממשלה

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה דיין
משה דייןצילום: מרק ישראל סלם
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

תנועת אומ"ץ פנתה לנציב שירות המדינה, משה דיין, בדרישה לפתוח בהליך משמעתי נגד מנכ"ל משרד הרווחה בעקבות ניסיונו לפטר את היועצת המשפטית של המשרד בניגוד לדעת היועץ המשפטי לממשלה.

באומ"ץ כותבים כי "הובא לידיעתנו כי מנכ"ל משרד הרווחה, מר אליעזר יבלון, פועל כדי לסיים את כהונתה של היועצת המשפטית למשרד הרווחה, עו"ד רינת וייגלר, המכהנת בתפקידה זה מינואר 2016 לתקופת ניסיון. במסגרת ניסיונות אלה, כך עולה מהמידע שהובא לידיעתנו, פעל ופועל מר יבלון כדי להגיש תלונות על תפקודה המקצועי של עו"ד וייגלר, ליועץ המשפטי לממשלה, מר אביחי מנדלבליט.

"כמו כן, פנה מר יבלון או שהוא מתכוון לפנות לנציבות שירות המדינה כדי להמשיך ולהגיש תלונות סרק על תפקודה של היועצת המשפטית, במטרה להביא לסיום כהונתה. מר יבלון, הפועל בעניין זה כשלוחו של שר הרווחה, מר חיים כץ, מונע ממניעים פוליטיים, במטרה נפסדת להביא למינוי יועץ משפטי למשרד שיהיה "נוח יותר לשלטון", ולא יפעל לסכל פעולות שכתם של אי-חוקיות דבק בהן.

"על-אף שניסיונותיו של מר יבלון להדיח את היועצת המשפטית של משרד הרווחה לא צלחו, נראה לתנועת אומ"ץ כי על נציבות שירות המדינה להידרש לעניין. לדעתנו, בהתנהלותו של מר יבלון, שפעל להגשת תלונות-סרק ממניעים לא ענייניים נגד היועצת המשפטית למשרדו, נפל פגם העולה כדי הפרה של הוראות חוק שירות המדינה (משמעת) ותקנות שירות המדינה (משמעת). נודה לך איפוא אם תראה במכתב זה כתלונה על מנכ"ל המשרד, מר יבלון, ותפתח בהליך משמעתי בעניינו".

למכתב התלונה מכותב גם היועץ המשפטי לממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר