משרד הכלכלה: מעל חצי מיליון ישראלים בגילאי העבודה דיווחו על לקויות בראייה

על פי נתוני משרד הכלכלה, כ-12% מהאוכלוסייה בגילאי העבודה, כחצי מיליון איש, מדווחים על קושי בראייה - מתוכם, 56 אלף (11%) הינם עיוורים ובעלי קושי רב בראייה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

מעל חצי מיליון ישראלים בגיל העבודה סובלים מלקויות ראייה - כך עולה מנתונים שפרסם מנהל מחקר וכלכלה במשרד הכלכלה לקראת יום ההזדהות עם ציבור העיוורים ולקויי הראייה בישראל, שחל מחר - ה-6 ביוני.

הנתונים עוסקים באוכלוסיית לקויי הראייה בקרב אנשים בגיל העבודה (64-20), בהסתמך על לקט נתונים סטטיסטיים ומידע אודות האוכלוסייה ומאפייני תעסוקתה, בהשוואה לאוכלוסייה ללא מוגבלות בראייה. חשוב לציין כי נתונים אלה אינם מתייחסים רק לקבוצה הזכאית לתעודת עיוור של משרד הרווחה, שמונה כ-24 אלף איש.

הפגנת עיוורים מול משרד האוצר בירושלים, ארכיון

על פי הנתונים, כ-12% מהאוכלוסייה בגילאי העבודה, כחצי מיליון איש, מדווחים על קושי בראייה. מתוכם, 56 אלף (11%) הינם עיוורים ובעלי קושי רב בראייה.

על פי הנתונים, אוכלוסיית העיוורים ובעלי קושי רב בראייה הינה מבוגרת יותר מכלל האוכלוסייה עם המוגבלות, ומבוגרת יותר משמעותית מהאוכלוסייה ללא מוגבלות, וכי ממוצע שנות הלימוד בקרב עיוורים ובעלי קושי רב בראיה עומד על 11.9 שנים, מספר שנים נמוך מממוצע שנות הלימוד בקרב סה"כ האוכלוסייה עם המוגבלות (13.1 שנים), ומהממוצע באוכלוסייה ללא מוגבלויות (14.5), בנוסף לכך, מקרב סך אוכלוסיית העיוורים ובעלי קושי רב בראייה, ל-16.6% יש תעודה אקדמית, זאת בהשוואה ל-20% בעלי תעודה אקדמית מקרב סה"כ האוכלוסייה עם המוגבלות ול 32.5-מקרב האוכלוסייה ללא מוגבלות.

שיעור התעסוקה בקרב עיוורים ובעלי קושי רב בראייה עומד על 33.2% והוא נמוך משמעותית מהשיעור בקרב סה"כ האנשים עם המוגבלות (56.4%) ומהשיעור באוכלוסייה ללא מוגבלות (77.9%). שיעור האבטלה בקרב עיוורים ובעלי קושי רב בראייה עומד על כ-15% והוא גבוה משמעותית מהשיעור בקרב סך כל האנשים עם המוגבלות (8.7%) ומהשיעור באוכלוסייה ללא מוגבלות (5.2%).

לדברי בני פפרמן, מנהל מינהל המחקר, מוסיף "שיעורי התעסוקה של עיוורים וליקוי ראייה הוא מהנמוכים במשק הישראלי וככל שהלקות משמעותית יותר השיעורים נמוכים יותר. שיעורי האבטלה הגבוהים מעידים על רצונם להשתלב בשוק העבודה ולתרום את חלקם לחברה ולכלכלה בדומה לשאר האוכלוסייה. בסופו של דבר אם מעסיקים יתנו לאוכלוסייה זו הזדמנות מכבדת המאפשרת להם למצות את יכולותיהם הרבות ישתנה המצב מייסודו.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"