חוק הטיפים: "השרים החליטו לקבור את זכויות המלצרים"

הצעת החוק קובעת כי עובדי ענף המסעדנות יקבלו לפחות שכר מינימום על שעת עבודתם בנוסף לזכויות הסוציאליות הנהוגות בחוק ■ דב חנין: "אני לא מתכוון לוותר. ביום רביעי אעלה את הצעת החוק שיזמתי עם עוד 62 ח"כים להצבעה במליאת הכנסת"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ועדת השרים לחקיקה דחתה בחצי שנה את הצעת חוק זכויות המלצרים שיזם ח"כ דב חנין, והחליטה על הקמת צוות בין-משרדי שיורכב מנציגים שונים של משרדי הממשלה. משמעות הדבר היא דחיית הנושא לזמן רב או התעלמות ממנו.

הצעת החוק שיזם ח"כ דב חנין יחד עם חברי כנסת נוספים קובעת כי מלצרים ועובדי ענף המסעדנות יקבלו לפחות שכר מינימום על שעת עבודתם בנוסף לזכויות הסוציאליות הנהוגות בחוק, זאת מכיוון שנכון להיום, אין תקנה לאופן תשלום שכר למלצרים ועובדי ענף המסעדנות שמקבלים בעיקר טיפים מהלקוחות. יצוין כי לכל מקום עבודה יש מדיניות תשלום אחרת: שכר בסיס פלוס טיפים, השלמה לשכר מינימום מטיפים, או תשלום טיפים בלבד.

בשנתיים האחרונות גובשה הצעת החוק על ידי פעילים למען זכויות עובדים בענף, מלצריות ומלצרים, חברי כנסת, מועצת התלמידים והנוער הארצית והצוותים המשפטיים של ועדות הכנסת. ביוני האחרון היא הוגשה לאחר שגובשה מאחוריה חזית רחבה של חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה בהובלת חברי הכנסת דב חנין, שלי יחימוביץ', מיקי לוי, אלי אלאלוף, איציק שמולי, יעקב מרגי, דוד ביטן ואורלי לוי אבקסיס.

הצעת החוק עוד קובעת כי במהלך חמש השנים הראשונות מעת כניסת החוק לתוקף, ייהנו המעסיקים בענף מהטבת מס משמעותית שתסייע להם להסתגל להוראות החדשות של החוק, וכי זה לא יעלה כסף למדינה מכיוון שהטבות המס יקוזזו עם ההכנסות ממיסוי השכר של המשכורות שינתנו לעובדים.

ח"כ דב חנין

הצעת החוק שנדחתה בוועדת השרים היום, תוצבע ביום רביעי בקריאה טרומית.

ח"כ דב חנין שיזם את החוק אמר בתגובה: "הממשלה החליטה לדחות את הדיון על הצעת חוק זכויות המלצרים בחצי שנה ולהקים ועדה בעניין. שרי הממשלה החליטו לקבור את הנושא בבית הקברות של הוועדות הממשלתיות הסגורות. אבל אני לא מתכוון לוותר. ביום רביעי אעלה את הצעת החוק, שיזמתי עם עוד 62 ח"כים, להצבעה במליאת הכנסת.

"מבחינתנו, חברי הכנסת שמובילים את החוק, זכויות עובדים זה לא דבר שאפשר פשוט לנפנף. אנחנו מעוניינים בחוק שבאמת מגן על העובדים ומייצר הסדר יותר ראוי וצודק בענף הזה. הדרך לעשות זאת היא בהעברת ההצעה בקריאה הטרומית ובדיון פתוח לכל הגורמים שיתקיים בכנסת בהמשך הליך החקיקה. אני קורא לחברי הכנסת להתייצב ביום רביעי ולהצביע בעד זכויות למלצרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"