חוק הטיפים: "השרים החליטו לקבור את זכויות המלצרים"

הצעת החוק קובעת כי עובדי ענף המסעדנות יקבלו לפחות שכר מינימום על שעת עבודתם בנוסף לזכויות הסוציאליות הנהוגות בחוק ■ דב חנין: "אני לא מתכוון לוותר. ביום רביעי אעלה את הצעת החוק שיזמתי עם עוד 62 ח"כים להצבעה במליאת הכנסת"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ועדת השרים לחקיקה דחתה בחצי שנה את הצעת חוק זכויות המלצרים שיזם ח"כ דב חנין, והחליטה על הקמת צוות בין-משרדי שיורכב מנציגים שונים של משרדי הממשלה. משמעות הדבר היא דחיית הנושא לזמן רב או התעלמות ממנו.

הצעת החוק שיזם ח"כ דב חנין יחד עם חברי כנסת נוספים קובעת כי מלצרים ועובדי ענף המסעדנות יקבלו לפחות שכר מינימום על שעת עבודתם בנוסף לזכויות הסוציאליות הנהוגות בחוק, זאת מכיוון שנכון להיום, אין תקנה לאופן תשלום שכר למלצרים ועובדי ענף המסעדנות שמקבלים בעיקר טיפים מהלקוחות. יצוין כי לכל מקום עבודה יש מדיניות תשלום אחרת: שכר בסיס פלוס טיפים, השלמה לשכר מינימום מטיפים, או תשלום טיפים בלבד.

בשנתיים האחרונות גובשה הצעת החוק על ידי פעילים למען זכויות עובדים בענף, מלצריות ומלצרים, חברי כנסת, מועצת התלמידים והנוער הארצית והצוותים המשפטיים של ועדות הכנסת. ביוני האחרון היא הוגשה לאחר שגובשה מאחוריה חזית רחבה של חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה בהובלת חברי הכנסת דב חנין, שלי יחימוביץ', מיקי לוי, אלי אלאלוף, איציק שמולי, יעקב מרגי, דוד ביטן ואורלי לוי אבקסיס.

הצעת החוק עוד קובעת כי במהלך חמש השנים הראשונות מעת כניסת החוק לתוקף, ייהנו המעסיקים בענף מהטבת מס משמעותית שתסייע להם להסתגל להוראות החדשות של החוק, וכי זה לא יעלה כסף למדינה מכיוון שהטבות המס יקוזזו עם ההכנסות ממיסוי השכר של המשכורות שינתנו לעובדים.

ח"כ דב חנין

הצעת החוק שנדחתה בוועדת השרים היום, תוצבע ביום רביעי בקריאה טרומית.

ח"כ דב חנין שיזם את החוק אמר בתגובה: "הממשלה החליטה לדחות את הדיון על הצעת חוק זכויות המלצרים בחצי שנה ולהקים ועדה בעניין. שרי הממשלה החליטו לקבור את הנושא בבית הקברות של הוועדות הממשלתיות הסגורות. אבל אני לא מתכוון לוותר. ביום רביעי אעלה את הצעת החוק, שיזמתי עם עוד 62 ח"כים, להצבעה במליאת הכנסת.

"מבחינתנו, חברי הכנסת שמובילים את החוק, זכויות עובדים זה לא דבר שאפשר פשוט לנפנף. אנחנו מעוניינים בחוק שבאמת מגן על העובדים ומייצר הסדר יותר ראוי וצודק בענף הזה. הדרך לעשות זאת היא בהעברת ההצעה בקריאה הטרומית ובדיון פתוח לכל הגורמים שיתקיים בכנסת בהמשך הליך החקיקה. אני קורא לחברי הכנסת להתייצב ביום רביעי ולהצביע בעד זכויות למלצרים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"