מרים כבהא תמונה לנציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה

ועדת האיתור שהקים משרד הכלכלה ממליצה על עו"ד מרים כבהא לתפקיד נציבת שוויון ההזדמנויות בעבודה ■ המינוי כפוף לאישור שר הכלכלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

נבחרה נציבת שוויון הזדמנויות הבאה במשרד הכלכלה - עו"ד מרים (mariam) כבהא, שכיהנה בחמש השנים האחרונות כנציבה אזורית למחוז חיפה והצפון בנציבות. כבהא נבחרה פה אחד על ידי ועדת האיתור שהתכנסה ביום חמישי האחרון ובחנה את הרשימה בת 18 המועמדים שהגיעה לקו הגמר. לתפקיד הגישו את מועמדותם 59 אנשים.

כבהא מתגוררת בחיפה והיא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה, ובוגרת המגמה ריאלית בתיכון סנט ג'וזף בנצרת. היא תחליף את עו"ד ציונה קניג יאיר, שהקימה את הנציבות לפני שמונה שנים ומסיימת בימים אלה את תפקידה.

מרים כבהאצילום: יוסי זמיר

במקביל לתפקידה כנציבה אזורית, שימשה כבהא כדירקטורית נציגת משרד הכלכלה בחברת "אשרא - החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ", חברה בוועדה המייעצת לאפוטרופוס לנכסי נפקדים, חברה בוועדת ההיגוי של מיזם "קולקטיב אימפקט" וחברה בפורום לקידום תעסוקת נשים, מיסודה של עיריית חיפה. לפני שנבחרה לתפקיד נציבה אזורית שימשה עורכת דין במשרדי עורכי דין פרטיים.

כבהא היא עמיתה במחזור ה' בתוכנית העמיתים של ארגון מעוז, שפועל לקידום חוסנה החברתי-כלכלי של מדינת ישראל, שם יזמה את "הפורום להגברת האכיפה למגזר הערבי", בו חברים מרבית השותפים לדרך של הנציבות - משרדי ממשלה, ארגוני עובדים וארגוני החברה האזרחית. הפורום פועל להגברת הנגישות והמודעות של האוכלוסייה הערבית לזכויותיהם לפי דיני שוויון ההזדמנויות בעבודה.

כמי שסומנה כעתודה במשרד השתתפה עו"ד כבהא בשנה שעברה בתוכנית לפיתוח מנהלים במשרד הכלכלה. התוכנית עסקה בגיבוש תפישת תפיסת עולם ניהולית ופיתוח מיומנויות ניהוליות.

עו"ד נדאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות, מברך על מינויה של עו"ד מרים כבהא לנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה: "זהו מינוי שמעביר מסר חשוב של שוויון ורצון לחיים משותפים בדיוק בתפקיד הרגיש שאמור להתמודד עם הסוגיה בשוק העבודה. רק בשבוע שעבר קיימנו דיון בכנסת שעסק בגזענות הרבה שקיימת בשוק העבודה בישראל, לא רק כלפי ערבים, אלא גם כלפי קבוצות אוכלוסיה נוספות כדוגמת דוברי הרוסית ויוצאי אתיופיה. אני מאמין כי מינוי זה יתרום להרחבת אפיקי הפעולה ולצמצום תופעות של אפליה וגזענות שקיימות במקומות עבודה כה רבים ברחבי ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט