סקר: 40% מהערבים חשים אפליה בקבלה לעבודה

מסקר שערכה נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה עולה כי שליש מהאקדמאים הערבים במקצועות הדורשים התמחות מצאו מקום להתמחות רק כעבור שנה וחצי ■ הפרות של זכויות בסיסיות, כמו תשלום שכר מינימום ושעות נוספות, שכיחות יותר בקרב מעסיקים ערבים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד הכלכלה פירסמה אתמול, לרגל סיכום שמונה שנות פעילות, סקר העוסק בתחושות ובחוויות של אפליה בקרב מועסקים מהחברה הערבית בישראל. הסקר מצביע על כמה חסמים עיקריים שעומדים בפני מועסקים ומועסקות ערבים: קושי למצוא התמחות, הפרות של זכויות מגן בסיסיות בעבודה אצל מעסיקים ערבים, ואי־קבלה לעבודה עקב הבלטת הזהות הערבית.

מהסקר עולה כי כשליש (32%) מבעלי תואר ראשון במקצועות שבהם נדרשת התמחות, מצאו מקום להתמחות בו רק כעבור שנה וחצי או שנתיים מתום לימודיהם. חצי מהמשיבים ציינו כי קיבלו שכר במהלך ההתמחות, וחצי דיווחו כי לא קיבלו שכר.

משרדי הייטק בנצרת - עובדת ערביה, עובד דתי ועובד חילוני

מהסקר עולה גם כי הפרות של זכויות מגן בסיסיות (שכר מינימום, תשלום שעות נוספות, חופשה שנתית, הפרשה לקרן פנסיה) מתקיימות בשכיחות גבוהה יותר בקרב מעסיקים ערבים מאשר בקרב מעסיקים יהודים. בעוד 75% מהמעסיקים היהודים של המשתתפים בסקר משלמים לעובדים עבור שעות נוספות, רק 57% מהמעסיקים הערבים עושים זאת.

החיג'אב פוגע בסיכוי להתקבל לעבודה

כאשר נשאלו המשתתפים בסקר כיצד משפיעה הזהות הערבית שלהם על התעסוקה, השיבו 39% כי זו פוגעת בסיכוייהם להתקבל למקומות עבודה. שליש העידו כי לאחר שהתקבלו לעבודה, זהותם הערבית פגעה בסיכויי הקידום המקצועי שלהם, ו–21% העידו כי היא פגעה ביחסיהם עם קולגות, עם הממונה עליהם ואף עם לקוחות במקום העבודה.

בקרב הנשים הערביות שהשתתפו בסקר, 27% העידו כי הן עוטות חיג'אב, ומתוכן דיווחו 39% על אפליה בקבלה לעבודה בשל כך. כשליש (31%) ציינו שהדבר פוגע בסיכוייהן להתקדם בעבודה.

כרבע מהנשים שהשתתפו בסקר ציינו כי הן סובלות מאפליה במידה בינונית עד רבה מאוד על רקע לאום (28%), דת (26%) והשקפה (23%). כחמישית (18%) דיווחו על אפליה על רקע מגדרי במידה בינונית עד רבה מאוד. 28% מהנשים דיווחו על אפליה בקבלה לעבודה ובקידום מקצועי (24%) במידה בינונית עד רבה מאוד.

בקרב הגברים הערבים שהשתתפו בסקר דיווחו שליש על תחושות וחוויות של אפליה במידה בינונית עד רבה מאוד. זאת, על רקע השקפה (35%), לאום (33%) ודת (27%). 34% דיווחו על אפליה בקבלה לעבודה, ו–31% בקידום בעבודה.

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה מטפלת באפליה על רקע לאום, מגזר, נטייה מינית, דת, גיל, שירות מילואים, הריון, טיפולי פוריות, מוצא, עמדה פוליטית ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש