ועדת השרים אישרה: שעת הנקה גם לאבות ושינוי שם חופשת הלידה ל"תקופת הורות"

הוועדה לענייני חקיקה קיבלה את הצעות ח"כ רחל עזריה לתיקוני החוק

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ועדת השרים לענייני חקיקה העבירה היום (א') את חוק "הורות שוויונית" של ח"כ רחל עזריה (כולנו) וקבוצת ח"כים שמציעים מספר תיקונים בחקיקה שיעודדו אבות להתחלק עם האמהות במשימות ההורות.

השינויים הבולטים בחקיקה: לאפשר לאבות לקחת שעת הנקה ולצאת מוקדם מהעבודה 4 חודשים לאחר חזרת ההורה מחופשת הלידה. מטרת התיקון לאפשר חלוקה בין ההורים של האיסוף המוקדם (הרי זו לא באמת שעה שמניקים בה), שינוי שם שעת ההנקה ל"שעת הורות", שינוי שם חופשת הלידה לתקופת לידה והורות במטרה לעודד אבות לממש את האפשרות להתחלק עם האם בחופשת הלידה.

הוספת סעיף בולט למכתב הראשון לאמהות מהביטוח הלאומי המציין את האפשרות להתחלק בחופשת הלידה עם האב (הביטוח הלאומי אימץ את ההצעה בפועל בשבועות האחרונים).

ח"כ רחל עזריה (כולנו), יוזמת חוק הורות שוויונית: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים במשפחה הישראלית שלא באים לידי ביטוי בדיני העבודה. החוק הזה הוא מקבץ תיקונים שמטרתם לאפשר לבני זוג לחלק ביניהם את משימות גידול הילדים באופן שבו הם מחליטים כתא משפחתי. החוק מיטיב עם כל המשפחה: הילדים זוכים לגדול עם שני ההורים, האבות זוכים לזמן יקר עם הילדים, והאמהות זוכות לשותפות בגידול הילדים שמאפשרת להן להתחרות באופן שווה יותר בשוק העבודה".

חדר הנקה והחתלה באוניברסיטת בר אילן, ארכיוןצילום: תומר אפלבאום

החוק יקודם לאחר קריאה טרומית בתיאום עם משרדי הממשלה הרלוונטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה