הצפה בקורות חיים, מועמדים לא מתאימים ונטישה בתוך זמן קצר - הקשיים של מנהל משאבי אנוש

לפי סקר של AllJobs בנושא תהליכי גיוס: כחצי מהמגייסים נתקלים במתמודדים לא רלוונטים ו-20% מהם חווים נטישה של עובדים חדשים בסוף תהליך הגיוס

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מועמדים לפני ראיון
המנעו מלתת למועמדים להמתין באופן קולקטיבי במסדרון, כמו בתור בקופת חולים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

מחלקת המחקר של אתר Alljobs ערכה סקר בקרב 90 מעסיקים ומגייסים, בנושא תהליכי גיוס עובדים, ומצאה כי הקשיים העיקריים בהם נתקלים מעסיקים בשלב הגיוס היא הצפה בקורות חיים, מועמדים לא מתאימים ונטישת העבודה זמן קצר אחרי ההעסקה.

לפי הסקר, כשליש מהנשאלים העידו שהקושי הגדול עבורם בשלב פרסום מודעת הדרושים הוא שיווק התפקיד כאטרקטיבי מול קהל מחפשי העבודה, כרבע אמרו שהקושי הוא הגדרת הפרופיל המבוקש לעובדים, 26.5% מתקשים לקטלג את התפקיד בקטגוריות המתאימות ו-6.5% בהקפדה על נוסח חוקי ותקין למודעה.

בשלב של קבלת קורות החיים וסינונם, הקושי עבור כשליש מהנשאלים הוא ריבוי המועמדים הלא רלוונטיים שמגישים מועמדות, עבור כרבע הוא הפניות המעטות, 23.5% בחרו בפער בין קורות החיים לבין מה שמתברר בראיון עבודה ו-14.5% בחרו בתהליך המיון והסינון עצמו כקושי העיקרי.

בשלב הסופי של ראיונות העבודה הפרונטאליים מול המועמדים, רוב הנשאלים, כ- 41%, העידו שהקושי הגדול עבורם הוא לראיין מועמדים לא מתאימים לתפקיד. עוד קשיים שהוצגו היו מועמדים שמבריזים מריאיונות אחרי שקובעים איתם, העובדה שהריאיונות גוזלים מהם זמן רב ואי בקיאות בניהול הריאיונות.

עוד קושי שנכנס לתמונה לאחרונה הוא תיקון החוק שמחייב לעדכן כל מועמד שנבחן לתפקיד בהחלטת המעסיק, גם במקרה שהוא לא התקבל. תיקון זה מהווה קושי עבור המגייסים הישראלים: 58% מהנשאלים השיבו שהצורך לחזור לכל מועמד שהגיע אליהם לראיון עבודה או מבחן קבלה מהווה עבורם קושי גדול.

לשאלה באיזו מידה חווים תופעת נטישה של עובדים חדשים, 15.5% מהמשיבים השיבו שהם לא חוו זאת כלל, 14.5% חוו זאת במידה רבה ו-5.5% חוו זאת במידה רבה מאוד. "מספרם של עובדים המתפטרים ממקום העבודה זמן קצר לאחר קליטתם הולך וגדל בשנים האחרונות", אומרת עינב בוימפלד, מנהלת מחלקת התוכן והמחקר באתר. "מעסיקים רבים מדווחים על כך שמדובר במגמה שחוזרת על עצמה - ובכמויות גדולות. התמודדות עם התופעה מצריכה שינוי מדיניות ארגונית, המתייחסת לכל שלב ביחסי עובד ומעסיק: החל מדיוק מודעת הדרושים, דרך שקיפות ותקשורת תקינה עם המועמד לאורך תהליך הגיוס ועד לדאגה לתהליך קליטה והכשרה נעים ומסודר", מסבירה בוימפלד.

בשאלה המסכמת, הנוגעת לקושי הכללי הכי גדול שהמעסיק חווה בתהליך הגיוס, העידו המעסיקים כי הקושי המרכזי שלהם הוא לקבל פניות של מועמדים מתאימים. 37.5% מהנשאלים בחרו באופן מובהק בקושי זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט