בג"ץ דורש מהאוצר לנמק מדוע ישללו נקודות זיכוי מעובדים זרים

בעתירה שהגישה ההסתדרות הכללית נטען כי התקנות החדשות מפלות לרעה את העובדים הזרים שהוזמנו ארצה וקיבלו היתרי עבודה כדין, בכך שהן מאלצות אותם לשלם מס בסך כ-500 שקל לחודש

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

בג"ץ החליט היום (ד'), בעקבות עתירה שהגישו שלושה ארגונים, כי על משרד האוצר לנמק מדוע החליט לבטל תקנות מס הכנסה הנוגעות לזיכויים ממס עבור עובדים זרים.

ביטול התקנות הללו שולל ממהגרי העבודה המועסקים בישראל כדין את זכאותם ל-2.25 נקודות זיכוי ממס הכנסה. המשמעות המעשית להחלטה, שכבר נמצאת בתוקף, היא הפחתה בשכר של עד 500 שקל נטו בחודש מההכנסה החודשית של כל עובד זר, שכר שממילא הוא מהנמוכים במשק.

עו"ד יחיאל שמיר

בעתירה שהגישה ההסתדרות הכללית באמצעות יועצה המשפטי עו"ד יחיאל שמיר ועל ידי עו"ד יפתח הרלינג, דנים השופטים אליקים רובינשטיין, יצחק עמית ומני מזוז. נטען בה כי התקנות החדשות מפלות לרעה את העובדים הזרים שהוזמנו ארצה וקיבלו היתרי עבודה כדין, בכך שהן מאלצות אותם לשלם מס בסך כ-500 שקל לחודש, אותו לא שילמו לפני כן. "מדובר בשינוי מדיניות רבת שנים, שכן עד לביטול התקנות, העובדים הזרים היו זכאים לנקודות זיכוי כפי שמקבלים עמיתיהם הישראלים או העובדים הפלסטינים", טוענת ההסתדרות.

עוד היא טוענת כי ביטול הזיכויים הוא בלתי סביר ופוגע בעיקרון השוויון וכמו כן הן חותר תחת הרציונל הבסיסי של דיני המס. בנוסף לכך, נטען בעתירה, ביטול הזיכויים סותר את ההסכם הקיבוצי בענף הבנייה שנחתם בין ההסתדרות והתאחדות הקבלנים ואשר הוצא לגביו צו הרחבה. הסכם זה מבקש לייצר, בין היתר, שוויון בתנאי השכר וההעסקה בין כלל העובדים בענף הבנייה, ללא קשר למוצאו של כל אחד מהם.

בנוסף להסתדרות הכללית, הגישו עתירה נגד ביטול נקודות הזיכוי לעובדים הזרים גם הסתדרות העובדים הלאומית והתאחדות חקלאי ישראל (באמצעות עוה"ד גאי כרמי וליעד זימן ממשרד עוה"ד ליפא מאיר ושות') ועמותת קו לעובד (באמצעות עוה"ד חני בן ישראל ומיכל תג'ר).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט