עובדי המוסד לביטוח לאומי 
יקבלו מענק של 9,000 שקל

הנהלת המוסד, ועד העובדים והסתדרות עובדי המדינה חתמו על הסכם שכר קיבוצי, שעלותו מוערכת ב-30 מיליון שקל

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי המוסד לביטוח הלאומי יקבלו מענק בסך 9,000 שקל ועוד שורה של הטבות - כך עולה מהסכם שכר קיבוצי שגיבשו הנהלת הביטוח הלאומי, בראשות שלמה מור יוסף, ועד העובדים, בראשות ירון צרפתי והסתדרות עובדי המדינה. עלות ההסכם מוערכת ב–30 מיליון שקל על פני שלוש שנים.

ההסכם החדש נוגע ל–2,750 עובדי הסניפים של הביטוח הלאומי. מקור במוסד לביטוח לאומי אמר כי העילה לתשלום המענק היא דרישת העובדים לפצותם על שינוי במתכונת העבודה שלהם, בין היתר בשל הפעלת מערכת המחשוב החדשה תב"ל והדרישות החדשות הנובעות מהעלאת רמת השירות לציבור.

שלמה מור יוסףצילום: אמיל סלמן

לדברי המקור, עילות נוספות לתשלום המענק הן הצורך של עובדי המוסד לטפל בתשלום דמי אבטלה לבעלי עסק עצמאים, לאחר שהחוק החדש המזכה את העצמאים בדמי אבטלה יעבור בקריאה שנייה ושלישית. בנוסף, הנהלת הביטוח הלאומי נענתה לדרישת העובדים לפצותם בשל הוצאתן מהביטוח הלאומי של ועדות הערר — הוועדות שבפניהן מבוטח יכול לערער על החלטת הוועדה הרפואית בעניינו, אם נקבעו לו פחות מ–80% נכות. המהלך, שנועד להבטיח עצמאות של ועדות אלה מהביטוח הלאומי, מצוי בפיילוט בצפון ובהמשך יופעל בכל רחבי המדינה.

בנוסף למענק, כל אחד מעובדי הביטוח הלאומי יקבל קידום בדרגה אחת, שמשמעותו העלאת שכר של 6%–8%. 520 עובדים בדרג הניהולי המועסקים בסניפים יקבלו בנוסף תוספת כוננות, דבר שיעלה את שכרם ב–8%–10%. לכל עובד המוגדר כמנהל מחלקה או מנהל תחום, כולל סגנים של מנהלים אלה, יוצמד מעתה התואר "בכיר". במהלך שלוש שנות תוקפו של ההסכם, עובדי הביטוח הלאומי ישמרו על שקט תעשייתי ויימנעו משביתות או עיצומים.

ההסכם החדש בביטוח הלאומי מאפשר לעובדי הסניפים של המוסד לסגור במידה רבה את פער השכר בינם לבין 1,500 עובדי המטה בירושלים, שכבר זכו להטבות נאות במסגרת הסכם שנחתם עמם בדצמבר 2014, לרבות מענק בסך 9,000 שקל, בעלות של 10–12 מיליון שקל.

ההסכם הושג בזמן שההסתדרות נמצאת בעיצומו של משא ומתן עם משרד האוצר על הסכם מסגרת שיעלה את שכרם של עובדי המגזר הציבורי. דרישת ההסתדרות היא לתוספת שכר של 5%–7%, כשהעלות של כל אחוז תוספת היא 1.1 מיליארד שקל. פקידי אגף התקציבים ואגף הממונה על השכר במשרד האוצר הציגו עמדת פתיחה שלפיה אין כלל צורך בתוספת שכר, אך בסופו של דבר יושג ככל הנראה הסכם על העלאת שכר — גם אם בפרישה לכמה שנים.

בהסתדרות דוחים את דרישת הדרג המקצועי באוצר להנהיג דפוסי "ניהול גמיש" במשרדי הממשלה כתנאי לתוספת השכר, וטוענים כי הדיון בסוגיה זאת צריך להתקיים בנפרד, בלי קשר להתקדמות המשא ומתן. בעבר הציעו נציגי האוצר כי תוספת השכר שתסוכם תשולם באופן דיפרנציאלי, כך שמקבלי השכר הנמוך יחסית יקבלו תוספת גבוהה יותר מבעלי השכר הגבוה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה