פוטרה מהמשביר לאחר שחשפה מחירים מופקעים - ותפוצה ב-130 אלף שקל

טלי קיסין פוטרה מעבודתה לאחר שבתוכנית "צינור לילה" בערוץ 10 נטען שמחיריהם של מוצרים מיובאים ברשת מופקעים

חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור
חיים ביאור

מנהלת סניף גן העיר של רשת חנויות המשביר לצרכן, שפוטרה ימים בודדים לאחר ששודרה בערוץ 10 כתבה ביקורתית על הרשת, תקבל פיצוי בגובה 13 משכורות, שהם כ-130 אלף שקל - כך קבע אתמול בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב.

טלי קיסין, כיום בת 64, פוטרה מעבודתה לאחר שבמסגרת התוכנית "צינור לילה" בערוץ 10 נטען שהמחירים ברשת של מוצרים מיובאים הם מופקעים. הכתבה, שחלק ממנה צולם במצלמה נסתרת, עסקה באופן ספציפי בכך שבסניף אותו ניהלה קיסין הוצגה למכירה חולצה שנשאה שני תווי מחיר: 29.5 דולר ו-499 שקל, דהיינו תו המחיר בשקלים הצביע על מחיר בישראל הגבוה פי ארבעה ויותר מהמחיר שעל פי תג המחיר במטבע האמריקאי.

בכתבה נטען שמדובר במחיר מופקע המגלם פער תיווך שערורייתי. בעקבות הכתבה קיסין פוטרה, כשהעילה היתה "אי שביעות רצון מביצועייך המקצועיים". בתביעה שקיסין הגישה נגד המשביר לצרכן, באמצעות עורכי הדין אביבה סיטבון-צרפתי ופורת פרשה, היא טענה כי פוטרה על לא עוול בכפה בעקבות פירסום הכתבה, שבה נחשפה, לטענתה, מדיניות בתמחור של הרשת, שאינה בשליטתה. לטענתה, בבוקר שלאחר שידור הכתבה, שלחה סמנכ"לית הרשת מייל לכל מנהלי הסניפים, בו הצביעה על "הנזק העצום" שגרמה הכתבה למוניטין של הרשת, והוסיפה שמנהל סניף שאינו מצליח לדואג לקיומה של הוראה להסיר את תווי המחיר בדולרים, "מקומו אינו אתנו". עוד טענה העובדת כי פיטוריה נעשו גם מחמת גילה המבוגר.

גן העיר, תל אביב

הנהלת המשביר לצרכן טענה מנגד, באמצעות עו"ד רונית יפה, שהעובדת פוטרה בשל ליקויים קשים ומתמשכים באופן בניהול שלה, כשנושא אי הסרת תג המחיר בדולרים היה בבחינת "הקש ששבר את גב הגמל".

השופט דורי ספיבק קיבל את עיקרי התביעה של קיסין וקבע כי המשביר לא הוכיח שהתפקוד של העובדת היה לקוי. "המשביר לא הוכיח שהיתה סיבה אחרת לפיטורי העובדת, זולת שידור הטלוויזיה", קבע השופט. "קיימות ראיות ברורות שהרשת דווקא היתה מרוצה מהעובדת והסניף שבניהולה עמד בכל יעדי המכירות שנקבעו לו", הוא אמר. לפיכך, קבע השופט לא היתה כל עילה לפיטורי העובדת, פרט לפגם אחד: שהמחיר בדולרים לא הוסר. הוא פסק שהעובדת שפוטרה תקבל פיצוי בגובה 10 משכורות (100 אלף שקל) בגין פיטורים ללא עילה ופיצוי נוסף בגובה 3 משכורות (30 אלף שקל) בשל פגמים בהליך השימוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן