חברת מגל הדיחה סמנכ"ל בשל תלונות על הטרדה מינית - בלי לפנות למשטרה

שלוש עובדות בחברה הוטרדו לכאורה על ידי סמנכ"ל ■ אחת מהן התלוננה, סמנכ"לית משאבי האנוש ערכה חקירה, והסמנכ"ל פוטר

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

סמנכ"ל בחברת מגל מערכות ביטחון עזב באחרונה את תפקידו ואת החברה, לאחר ששלוש עובדות התלוננו נגדו בטענה שהטריד אותן מינית. הפרשה טופלה בבדיקה פנימית בחברה, וזו לא פנתה למשטרה.

לפני כמה שבועות התלוננה אחת העובדות על הטרדה. בעקבות זאת התברר כי שלוש עובדות טוענות שהוטרדו במשך שלוש שנים לפחות על ידי המנהל - שחלקן היו כפופות לו. העובדות דיווחו על הטרדות מילוליות ופיסיות שכללו ניסיונות מגע. הן לא פנו למשטרה, והנהלת החברה גם היא לא עשתה זאת. בדיקה ראשונה בנושא, שהתחילה לפני יותר משנה, נעצרה בעודה באבה.

סמנכ"לית משאבי האנוש הנוכחית לא הסכימה לעבור על הסיפורים בשתיקה, ונפתח התחקיר שהוביל לעזיבתו של הסמנכ"ל. במסגרת התחקיר לא הכחיש הסמנכ"ל את המעשים שיוחסו לו, אך אמר כי לא חשב שהם בעייתיים וכי הפסיק את הניסיונות ליצור קשר לא מקצועי עם המתלוננות ברגע שקיבל תשובה שלילית.

בתום התחקיר הוחלט שהוא יעזוב את החברה. בהודעה בעניין לא נאמר כי הטריד מינית, אלא כי "עבר עבירה אתית חמורה". לא ידוע אם הנושא דווח לדירקטוריון החברה.

העובדות שמתלוננות על ההטרדה לכאורה שיגרו באחרונה אי־מייל לכל העובדות בחברה, שבו נכתב: "לפני כחודש פתחה מנהלת משאבי האנוש בבירור רשמי בנוגע להגשת תלונה בגין הטרדה מינית, ניצול יחסי מרות ומעשה מגונה. בעקבות התלונה, התבררו עוד שני מקרים דומים בתוך מגל. נגבו עדויות מהמתלוננות, ונרשמו תצהירים במשרד עורכי דין של מגל.

"במהלך כל תקופת הבירור שמענו שקרים, המצאות וחוסר דיוקים מצדו, אשר כל מטרתם היו להכפיש את שמנו ולערער את גרסאותינו. כמו כן, שמענו ממקורביו כי 'הם מכירים אותו הרבה זמן והם יודעים שהוא לא מסוגל לעשות מעשים כאלה'. עכשיו, כשהסיפור הזה מאחורינו, רצינו לספר גם את הצד שלנו, לנקות את השם שלנו. אנחנו לא מתביישות וחשוב לנו ליידע שעל מקרים כאלה אסור לשתוק. חובה לדווח כדי שאף אחת אחרת לא תיפגע. כולנו אימהות, בנות, אחיות ורעיות. זוהי חובתנו".

למרות בקשות חוזרות ונשנות, מנכ"ל מגל לא מסר תגובה, בטענה שהוא נמצא בחו"ל. הסמנכ"ל מסר: "אני בחופשה כרגע. אני לא יודע במה מדובר. דברו עם המנכ"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא