משרד הכלכלה ישקיע 10 מיליון שקל בהכשרת ערבים להיי-טק

שני הגופים שזכו במכרז הם ארגון צופן ועמותת ITworks ■ כמו כן, קרן Merage תקיים תחרות יזמות בין אנשי היי־טק בני 45+

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

5 מיליון שקל הועברו לעמותות דרך עיגול לטובה ב–2014

ב–2014 גדל מספר התורמים באמצעות עיגול לטובה (דרך כרטיס האשראי או תלוש המשכורת) ב–27% ל–126,597 שקל. סך התרומות השנתיות גדל ב–52% לכ–5 מיליון שקל. כיום ניתן לתרום ל–122 עמותות, שאת כולן בדקה עמותת מידות.

השירות מאפשר לעגל את סכום החיוב באשראי או את השכר לשקל הקרוב ביותר - והסכום המעוגל עובר בשלמותו לעמותה. תרומה שנתית ממוצעת למעגל מסתכמת בכ–50 שקל. בראש יעדי התרומות הנבחרים עומדת עמותת גדולים מהחיים עם כ–30 אלף מעגלים ותרומה שנתית של כמיליון שקל. במקום השני אלוט עם כ–7,000 מעגלים ו–210 אלף שקל, ואחריהן תנו לחיות לחיות ואיל"ן.

משרד הכלכלה ישקיע 10 מיליון שקל בהכשרת ערבים להיי־טק

משרד הכלכלה ישקיע בשלוש השנים הקרובות 10 מיליון שקל בהסבה, הכשרה, השמה וליווי סטודנטים ואקדמאים ערבים לתעשיית ההיי־טק. המשרד פירסם מכרז בעקבות ועדת טרכטנברג, שעל פיה הונחה לגבש תוכנית לעידוד הביקוש לעובדים מקרב אוכלוסיית החברה הערבית ולשיפור תשתיות התעסוקה.

שני הגופים שזכו במכרז הם ארגון צופן ועמותת ITworks שהוקמה על ידי יפעת ברון. הכסף יועבר במשך שלוש שנים שבמהלכם נדרשים הזוכים ללוות מקצועית ולהכשיר סטודנטים ואקדמאים מהחברה הערבית וכן לאתר להם מקומות עבודה בתעשיית ההיי־טק. ארגון צופן התחייב על פי המכרז לפעול ליישום הדרישות בצפון ו–ITworks במרכז .סמדר נהב, מייסדת ומנכ"לית שותפה בצופן: "הכסף יאפשר לחברות היי־טק לרתום את הפוטנציאל האדיר הגלום באקדמאים ערבים".

קרן Merage תקיים תחרות יזמות בין אנשי היי־טק בני 45+

קרן Merage של המיליארדר היהודי־אמריקאי פול מיראז', הפועלת להכשרת יזמים, מנהלים ואנשי עסקים ישראלים בנוגע להתנהלות נכונה בעולם העסקי האמריקאי, תקיים במאי בישראל את תחרות היזמים "Entrepreneurs 45+".

בתחרות שהתקיימה לראשונה בישראל אשתקד השתתפו 734 מיזמים - נתון מרשים המעיד על הצורך העז שקיים בישראל בקרב בני 45 ומעלה לנסות ולהתחיל משהו חדש באופן עצמאי, בין אם זה במקביל לעיסוקם הנוכחי או במקומו. בתום התחרות תעניק הקרן 100 אלף דולר ליזם שיציג רעיון/טכנולוגיה/המצאה/עסק חדשניים וייחודיים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר להבשיל לכדי עסק מסחרי ורווחי. מעבר לכך, תסייע הקרן ליזם להיפגש עם בכירי ענף ההיי־טק בישראל, שחלקם חברים בוועדה המייעצת של התחרות ואף ישמשו מנטורים של המשתתפים שיגיעו לשלבים הסופיים.
כדי להירשם לתחרות, שתיסגר ב–15 בפברואר, בקרו ב–merageinstitute.org/45.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר