כח לעובדים |

הסכמים קיבוציים לסגל הזוטר בשני מוסדות אקדמיים

באונ' הפתוחה יזכו לתוספת ממוצעת של 11.6% במשכורת, וייכללו בו מורים לאנגלית ומנחים לתואר השני ■ ההסכם שנחתם במכללה האקדמית ת"א-יפו יבטיח לעובדים פיצויי פיטורים וקרן לעידוד מחקר

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

מאבקי הסגל הזוטר נושאים פרי: הסכם קיבוצי ראשון מסוגו נחתם במכללה האקדמית תל אביב – יפו, שם תוחלף העסקה זמנית סמסטריאלית בהעסקה שנתית. הסכם נוסף נחתם גם מול הסגל הזוטר באוניברסיטה הפתוחה. בשני המקומות הארגון היציג הוא כח לעובדים.

ועד עמיתי הוראה של המכללה האקדמית תל אביב יפו, המאוגד בכוח לעובדים, חתם אתמול (ג') עם הנהלת המכללה על הסכם קיבוצי ראשון במוסד. לראשונה יזכו המרצים למעמד של חברי סגל עמית (במקום מורים מן החוץ עד כה) וכתוצאה מכך, מרביתם יחוו תוספת שכר ממוצעת של 16%.

הפגנת סגל אקדמי זוטר נגד תנאי העסקתם, בחודש מרץ האחרון באוניברסיטה העברית

כסגל עמית יועסקו המרצים בכתבי מינוי של חצאי שנה או שנה, אשר יבטיחו להם רצף תעסוקתי בין הסמסטרים. זאת, בניגוד למצב הקיים עד כה בו הועסקו המרצים (כמקובל במכללות הציבוריות) בחוזה סמסטריאלי, ללא ביטחון ואופק תעסוקתי. במסגרת ההסכם מובטח לעובדים צבירת ותק וזכויות נלוות כגון הבראה, ימי חופשה, פיצויי פיטורים וכן לראשונה - קרן לעידוד מחקר.

"אנו מסיימים עידן של חוסר ודאות תמידי במקום העבודה" אמרה חברת הוועד יעלה להב-רז. במסגרת ההסכם מובטח למרצים כי תישלח אליהם הודעה 90 יום לפני תחילת הסמסטר לגבי היקף המשרה המובטח להם. כמו כן, חלה חובה על המוסד להודיע על שינויים עד 45 לפני תחילת הסמסטר תוך פיצוי המרצים בגין השינוי. ההסכם הקיבוצי במכללה האקדמית הוא ההסכם הקיבוצי הראשון הנחתם במכללה ציבורית עבור המרצים מן החוץ, והראשון המבטל כאמור את ההעסקה הזמנית. "המאבק לחתימתו ארך למעלה משנתיים", מסרה חברת הוועד.

האוניברסיטה הפתוחה

בכוח לעובדים פועלים ארבעה ועדי סל זוטר במכללות הציבוריות: המכללה האקדמית תל אביב יפו, מכללת שנקר, ביה"ס הגבוה לטכנולוגיה בירושלים (בשניהם מתנהל מו"מ מתקדם) והמכללה האקדמית עמק יזרעאל שם מצויה ההתארגנות בשלב מתקדם לקראת יציגות.

הסכם קיבוצי נוסף נחתם גם באוניברסיטה הפתוחה - האוניברסיטה הגדולה בישראל (כ-46 אלף סטודנטים), והועבר לאישור הממונה על השכר במשרד האוצר. במסגרת ההסכם החדש יזכו העובדים לתוספת ממוצעת של 11.6% במשכורתם, עדכון תעריפים (בעבור בדיקת בחינות, ערעורים ועוד) הכללת המורים לאנגלית ומנחים לתואר השני במסגרת ההסכם הקיבוצי, ביטוח בריאות בהשתתפות ההנהלה ועוד. "אנו שמחים על חתימתו של ההסכם הקיבוצי השני בין האוניברסיטה הפתוחה ובין סגל ההוראה. ההסכם שישפר את שכרם ותנאיהם של העובדים באופן משמעותי, שיפור שהתווסף להישגים הגדולים של ההסכם הקודם". אמר שרון לוזון חבר מועצת הסגל הזוטר. "אנו מברכים את סגל המכללה האקדמית ת"א יפו על ההסכם הקיבוצי הראשון שלהם, וקוראים לכל חברי הסגלים האקדמיים שטרם התאגדו, לקום ולעשות מעשה".

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה