ארגון הסגל הזוטר נגד אוניברסיטת חיפה: מלינה שכר של מאות עוזרי מחקר

בארגון טוענים: האוניברסיטה מלינה את שכרם של מאות עוזרי מחקר ■ אוניברסיטת חיפה: "אנו פועלים בהתאם לחוק"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת חיפה עתר אחר הצהריים (א') לבית הדין לעבודה בחיפה בבקשה לקבוע כי אוניברסיטת חיפה מלינה את שכרם של מאות עוזרי מחקר ונוהגת בניגוד להוראות חוק הגנת השכר. הבקשה הוגשה לאחר שלארגון התברר כי אוניברסיטת חיפה משלמת לעוזרי מחקר את שכרם באיחור ניכר ולאחר שניסיונות הארגון לפתור את העניין בהידברות עם האוניברסיטה במהלך השנה האחרונה עלו בתוהו.

הארגון גם דורש כי לעוזרי מחקר ישולמו תוספות שכר שנקבעו בהסכם השכר האחרון. הבקשה הוגשה על ידי עורכי הדין דרור גל וליפז יאיר ממשרד סטריקובסקי, גל ושות'.

לטענת הארגון, שכר העוזרים משולם רק חודשיים לאחר שדיווחו על שעות העבודה. לדוגמה, עוזר מחקר שהחל את עבודתו ב-19 בחודש דצמבר, ידווח על שעות עבודתו בחודש זה רק ב-18 בינואר, ואת השכר עבור העבודה בחודש דצמבר הוא יקבל רק בחודש פברואר. עוד התברר לארגון כי עבור החודש הראשון שבו מועסק עוזר המחקר נמנעת האוניברסיטה מלהעביר את התשלומים הנדרשים לפי חוק למוסד לביטוח לאומי.

בארגון טוענים כי אוניברסיטת חיפה נוהגת כך לגבי כל העובדים המועסקים לפי שעות וכי כנראה, נוסף על עוזרי מחקר, האוניברסיטה מלינה את שכרם של עוד מאות עובדים אחרים שמועסקים בה. בנוסף לזה, התבקש בית הדין לקבוע כי אוניברסיטת חיפה נוהגת בניגוד להסכם השכר הקיבוצי, בכך שאינה מצמידה את תעריפי המינימום של עוזרי המחקר לטבלאות השכר של הסגל הזוטר, כפי שהתחייבה לעשות בהסכם השכר מ-2012, אלא בצורה חלקית בלבד.

אוניברסיטת חיפה. בגירעון של 25 מיליון שקלים

"על אף שהאוניברסיטה מודעת לכך שהיא מפרה את שסוכם בהסכם השכר הקיבוצי ואף את החוק בכך שהיא מלינה שכר למאות עובדים, היא אינה עושה דבר כדי לחדול מכך, וכך באופן שיטתי, מדי חודש, עוזרי מחקר לא מקבלים את מלוא השכר עבור עבודתם", נמסר מארגון הסגל הזוטר. "לאחר שהארגון פנה בעניין לאוניברסיטה היא התייחסה בשוויון נפש למצב הזה, כך שלארגון לא נותרה כל ברירה אלא לפנות לבית הדין לעבודה".

מאוניברסיטת חיפה נמסר: "האוניברסיטה פועלת בהתאם לחוק, להתחייבויותיה ולהנחיות המחייבות אותה. בשלב הנוכחי בוחנת האוניברסיטה את הבקשה שהוגשה על ידי ארגון הסגל הזוטר ותגיש את התייחסותה לבית הדין לעבודה כנדרש".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"