ועד עובדי מגדל: העלאת שכר המינימום בחברה ל-5,300 ש'- לעג לרש

"בניגוד למה שהשתמע מדבריו של יו"ר החברה, איש אצלנו לא יקבל תוספת שכר של 1,000 שקל", טוען יו"ר הוועד

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

ועד עובדי מגדל פירסם היום מכתב לעובדי החברה שבה הוא מגדיר "לעג לרש" את הכרזתו של יו"ר החברה, שלמה אליהו, ולפיה הוא החליט להעלות את שכר המינימום בחברה ל-5,300 שקל, כפי דורשת ההסתדרות במשא ומתן עם המעסיקים הציבוריים והפרטיים.

במכתב לעובדים אומר הוועד, בראשות מודי גת, כי בחברת מגדל איש מהעובדים אינו מקבל שכר מינימום. "יש מספר לא גדול של עובדים שמרוויח בין 4,800 ל-5,200 שקל. כלומר, בניגוד למה שהשתמע מדבריו של יו"ר החברה, איש אצלנו לא יקבל תוספת שכר של 1,000 שקל. בזכות מדיניותו של המנכ"ל הקודם, יונל כהן, מספר העובדים המרוויחים מתחת ל-5,000 שקל אינו גבוה".

לפי חישובי הוועד, כפי שמתפרסמים במכתב לעובדים, בהנחה שבמגדל יש 400-300 עובדים ששכרם בין 4,800 שקל ל-5,200 שקל, במקרה כזה העלות החודשית של המהלך תהיה 100 אלף שקל והעלות השנתית – 1.2 מיליון שקל ויחד עם עלויות מעביד – 1.5 מיליון שקל. "זו עלות ההטבה למגדל, החברה הגדולה ביותר בישראל בשוק הביטוח והפיננסים".

עוד אומר הוועד כי "צחוק הגורל הוא שבדיוק אתמול פירסמה מגדל את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה. ובכן, החברה ממשיכה להרוויח, ובענק. מתחילת 2014 ועד היום הרוויחה החברה למעלה מחצי מיליארד שקל (504 מיליון שקל רווח נקי), שהם כ-50 מיליון שקל יותר מהתקופה המקבילה בשנה שעברה. מתחילת 2013 ועד היום הרוויחה מגדל כ-1.3 מיליארד שקל. מאז קניית החברה, שלמה אליהו משך 600 מיליון שקל כדיבידנדים. סתם לידע כללי".

צילום: מיכל פתאל

הוועד מסיים את האיגרת לעובדים: "עכשיו תחברו את כל המידע הזה ותבינו לבד האם עובדי מגדל, ובעיקר בעלי השכר הנמוך בה, ראויים להרבה יותר ממה שנתן אליהו , או לא. כמובן שאנו שמחים על כל הטבה שעובדי החברה מקבלים ורוצים להאמין שהצעד הזה של שלמה אליהו הוא סימן מבשר לבאות, שאם לא כן, הוא פשוט לעג לרש ותרכיל יחצ"ני ותו לא (מישהו הזכיר רני רהב?). מאחר שאנו נמצאים בתוך מו"מ על ההסכם הקיבוצי, מהר מאוד נדע את התשובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים