עבדות מודרנית |

רוב העובדים זמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע

כך עולה מסקר בינלאומי חדש של חברת סיסקו ■ העובדים זמינים כל הזמן, מניחים שמי שידע לעשות כמה מטלות בבת אחת יהיה עובד נחשק יותר, ועובדים גם תוך כדי נהיגה ■ באופן מפתיע רוב העובדים יותר מרוכזים במשרד מאשר בבית

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

סיסקו, חברת ה-IT הבינלאומית פירסמה היום את דו"ח Cisco Connected World Technology Report השנתי שלה. מהדו"ח, המבוסס על סקרים של עובדים בגילאים 18 עד 50 ב-15 מדינות, עולה כי יותר מ-50% מהעובדים מגדירים את עצמם כזמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, לרבות 30% אשר זמינים גם במייל וגם בטלפון.

בנוסף, מסתבר כי לו"ז עבודה גמיש נמצא בעלייה: כ-25% מהעובדים מדור X ודור Y ציינו שהארגון שלהם מאפשר להם לעבוד מהבית. באופן מעניין, עובדים מדור Y שמקבלים את ההזדמנות לעבוד מרחוק יעדיפו בדרך כלל לעבוד מהמשרד, בהשוואה לעמיתיהם מדור X ורק כ-40% מעובדים מדור Y ציינו כי הם יותר ממוקדים ויצרניים בבית מאשר במשרד. יותר מ-25% סבורים שלארגונים שלהם תהיה תפוצה יותר בינלאומית עד שנת 2020, והמנהלים לא יצטרכו לשהות באותו מקום כמו הכפופים הישירים שלהם בכל ימות השבוע.

"הסופרטסקר"

יותר מ- 40% מהעובדים מדור ה-X ודור ה-Y וקרוב ל-60% ממומחי משאבי אנוש מחשיבים את עצמם ל"סופרטסקר" - אדם המסוגל לבצע יותר משני דברים בבת אחת, ולבצע אותם היטב. במקביל, מומחי משאבי אנוש חשים ש"סופרטסקרים" מגבירים את הציפיות ל"עובד בעל ביצועים גבוהים" בארגון שלהם. בהתאם לכך, הם סבורים ש"סופרטסקרים" הם האנשים הכי מתאימים לתפקידים ניהוליים, כתורמים אינדיבידואליים לארגון או לתפקידים בכירים.

משרדי חברת היי-טק ישראלית. לחברה ולמצולמים אין קשר לכתבהצילום: Bloomberg

גם כמחצית מהעובדים מדור ה-X וה-Y סבורים ש"סופרטסקינג" גורם לאנשים להיות יותר יצרניים. באופן דומה, 62% ממנהלי משאבי אנוש סבורים ש"סופרטסקרים" מגבירים את היצרנות של הארגון בו הם עובדים. קרוב ל- 66% סבורים שבשנת 2020, "סופרטקסינג" יהיה הדבר הכי נחשק על ידי הארגון שלהם. רוב העונים ציינו שהם לומדים איך להפוך "סופרטסקר" על ידי ניהול החיים הפרטיים שלהם, ורובם ׁ70ֵ% בדרך כלל מערבבים בין פעילויות פרטיות ופעילויות של העבודה, במיוחד עובדים מדור X.

עובדי דור X נגד דור ה-Y

יותר מ-40% מהעובדים מאמינים שעובדים מדור Y טובים יותר ב"סופרטסקינג", בהשוואה לדורות אחרים. 81% ממומחי משאבי אנוש סבורים שעובדים מדור Y מסוגלים לבצע משימות יותר מהר מעובדים מבוגרים יותר באמצעות מכשירים ניידים ואפליקציות. חלק נכבד מהם חושב שעובדים מדור Y יוכלו לבצע משימות בצורה מהירה יותר אם יתאפשר להם להשתמש במכשירים הניידים שלהם ובאפליקציות, במקום במחשב הנייח או במחשב הנייד.

צילום: ענבל אורפז

ריבוי המטלות מתרחש בכל מקום מסתבר. קצת פחות ממחצית מהעובדים משקיעים לפחות חלק מהזמן שלהם בביצוע פעילויות הקשורות לעבודה תוך כדי נהיגה (שולחים מיילים, הודעות SMS, ציוצים או מבקש מסירי לבצע מטלה). כמו כן, כ- 66% מהם קיבלו שיחות לסלולרי ברכב תוך כדי נהיגה, לרבות כחצי שמוציאים שיחות תוך כדי נהיגה לפחות 25% מהזמן.

גיוס בשיחות וידיאו

על פי סקר סיסקו , מבין המנהלים שניהלו עובדים הן מדור X והן מדור Y, הרוב המכריע קובעים כי קל יותר לנהל עובדים מדור X, בין השאר, בגלל המנטליות של "אני רוצה את זה עכשיו". עובדים מדור X ומומחי משאבי אנוש מסכימים שמנהלי העתיד יצטרכו לשנות את הגישה שלהם בנוגע להדרכה/חונכות ושיתוף פעולה עם עובדים מדור Y כתוצאה מהצטרפותם של רבים נוספים מהם לכוח העבודה.

חדירת דור ה-Y מתבטאת גם בשיטות הגיוס. 58% ממומחי משאבי האנוש יהיו מוכנים להעסיק מועמד על בסיס ראיון באמצעות שיחת וידיאו בלבד בלי לבצע ראיון פנים מול פנים.

על אף העובדה כי רבים מן העובדים מתרכזים דווקא טוב יותר במשרד, הרי שקרוב ל-66% מהעובדים סבורים שארגון שמאמץ את המודל הגמיש של עבודה מרחוק ישיג יתרון תחרותי על פני ארגונים שדורשים מהעובדים להיות במשרד מ-9 עד 17 בכל ימות שבוע העבודה. עם זאת, 60% מהעובדים לא מוכנים לקיצוץ בשכר בתמורה לגמישות גבוהה יותר בעבודה.

מה יקרה ב-2020? רוב העובדים סבורים שמשרדים פיזיים ימשיכו להתקיים אם כי 40% סבורים שהם יהיו קטנים יותר. יתרה מזאת, יותר ממחצית אנשי המקצוע מדור X ודור Y סבורים שהעבודה שלהם תדרוש מהם לעיתים להגיע למשרד בהתאם ללו"ז שלהם. כרבע מהנסקרים יהיו מוכנים לעבור למאדים או לכוכב לכת אחר אם הארגון שלהם יפתח שם סניף. תופעה חדשה - bring your own style - מתפשטת בתקופה האחרונה: 40% ממומחי משאבי אנוש מציינים כי כל העובדים בארגון שלהם רשאים להתחבר עם כל מכשיר לרשת שלהם על מנת לעשות את העבודה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"