לשכות העבודה סגורות 10 ימים; קיצבאות האבטלה עלולות להתעכב

עובדי שירות התעסוקה מתנגדים לתוכנית של הנהלת השירות, המגובה על ידי משרד הכלכלה, לסגור 18 לשכות עבודה ברחבי הארץ

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

לשכות העבודה בכל הארץ יישארו גם מחר (ה') סגורות לקהל, זה היום העשירי ברציפות. לפיכך דורשי העבודה אינם יכולים להתייצב בלשכות כדי למצוא משרה פנויה או כדי לדרוש דמי אבטלה. לשכת התעסוקה בערד פתוחה מדי יום לשעתיים לדורשי העבודה החדשים עקב גל הפיטורים בעיר.

במהלך כל ימי העיצומים שנוקטים 600 עובדי שירות התעסוקה התקיימה רק פגישה אחת בין מנכ"ל שירות התעסוקה בועז הירש לבין יו"ר ועד עובדי שירות התעסוקה, עופר לוי ויו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, במאמץ לפתור את המחלוקת העיקרית שהיא העילה לסכסוך, ואולם הפגישה נכשלה והעובדים החליטו שלא לפתוח את הלשכות. נציגי הצדדים התפזרו בלא שקבעו מועד קרוב לפגישה נוספת.

עובדי שירות התעסוקה מתנגדים לתוכנית של הנהלת השירות, המגובה על ידי משרד הכלכלה, לסגור 18 לשכות עבודה ברחבי הארץ, מהלך שלדבריהם יגרום לפרישה או פיטורים של 80 עובדים. לטענת הנהלת שירות התעסוקה, מדובר בסגירת 12 לשכות עבודה המצויות בקרבת לשכות בישובים סמוכים שאין הצדקה כלכלית להמשיך ולהפעילן. בהנהלה אומרים שהסגירה לא תביא בהכרח לפיטורי עובדים, אלא לניודם לסניפים אחרים.

צילום: מוטי קמחי

למרות שהנהלת שירות התעסוקה הודיעה כי העיצומים לא יפגעו בזכויות של דורשי העבודה, הרי שאם הסכסוך לא יסתיים תוך ימים אחדים והלשכות לא ייפתחו בהקדם, יידחה התשלום הקרוב של קיצבאות הבטחת הכנסה ודמי אבטלה לכ-220 אלף זכאים. קיצבאות הבטחת הכנסה משולמות מדי 14 בחודש, בעוד שדמי אבטלה – ב-17 בחודש. "לכן אין משמעות לאמירה של הנהלת שירות התעסוקה לפיה 'זכויות דורשי העבודה יישמרו'", אמר יו"ר הוועד לוי, המשמש כרכז תחום מעסיקים בלשכת העבודה ברחובות.

עוד אמר לוי: "הזכויות ודאי שיישמרו, אבל אם הסכסוך לא ייפתר מיד, התשלומים עצמם ישולמו באיחור, רטרואקטיבית, ולא יגיעו בזמן לדורשי העבודה, שחייבים בינתיים להוציא כספים לצורך מחייתם ולשלם משכנתאות וחובות. זו אוכלוסיה חלשה שאין מי שישמש לה פה".

מהנהלת שירות התעסוקה נמסר בתגובה: " אנו מצירים על הפגיעה בדורשי העבודה ועל כך שוועד העובדים לא בחר בדרך ההידברות".

בנוסף, ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ביחידת המדען הראשי שבמשרד הכלכלה. העילה: כוונת המשרד להקים רשות לחדשנות ויזמות. לטענת ועד העובדים במשרד הכלכלה, הקמת הרשות תהפוך למיותרות את המשרות של 86 עובדי היחידה.

"הנהלת משרד הכלכלה מתנהלת באופן חד צדדי והיא מקדמת שינויים, שצפויים לגוע בזכויות והתנאי ההעסקה של העובדים", טען יו"ר הוועד, יוסי אלמלם.

בתגובה מסרה הנהלת משרד הכלכלה: "לא מוכרת לנו סיבה המצדיקה הכרזה על סכסוך עבודה. יש רפורמה הנמצאת בתהליך, ונציגי העובדים וההסתדרות מעורבים בכל שלביה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים