מחר: עיצומים ברשות המסים והפגנות בכניסה לערים בשל המשבר בדואר

משרדי אגף מיסוי מקרקעין יהיו סגורים מחר לקהל. כתוצאה מכך לא ניתן יהיה לבצע הליכי רישום, קניה או מכירת מקרקעין וגם לא יהיה מענה טלפוני לפונים

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

ההסתדרות יוזמת גם מחר (ה') עיצומים בתגובה על היעדר פתרון למשבר בחברת דואר ישראל. משרדי אגף מיסוי מקרקעין יהיו סגורים מחר לקהל. כתוצאה מכך לא ניתן יהיה לבצע הליכי רישום, קניה או מכירת מקרקעין וגם לא יהיה מענה טלפוני לפונים.

במקביל, יימשכו מחר (ה') העיצומים במשרד התיירות, והעובדים אינם מאפשרים את ישום השינויים המבניים במשרד. לפי הוראת ההסתדרות, נמשכים גם העיצומים בחברת הואר, זה היום השלישי ברציפות: אין חלוקה של דואר רשום, לא ניתן לבצע שינוי בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה, שירותי הדואר של משרדי הממשלה אינם פועלים, לא ניתן שירות דואר דיפלומטי לשגרירויות ולנציגויות הזרות בישראל ולא ניתן לשלם קנסות בבתי המשפט, משטרת ישראל וברשויות המקומיות.

הפגנת עובדי הדואר, הבוקר

מחר (ה') גם תקיים ההסתדרות הפגנות מחאה נגד הממשלה בהשתתפות מאות עובדים בכל אחת מהן, בכניסות לארבע ערים – ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע. לעומת זאת היום לא יתקיימו העיצומים שננקטו אתמול במשרד התחבורה ובמשרדי הרישוי והעובדים במשרדים אלה שבו לעבודה סדירה.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "לא נרפה והמשיך בהפגנות ובעיצומים עד שיימצא פתרון ל-7,000 העובדים המועסקים בדואר בתנאים של חוסר ודאות מוחלט לגבי עתיד החברה".

ההסתדרות החליטה להמשיך בשיבושים במשק, למרות שפיטורי 1,500 העובדים, שלטענתה היו מועמדים לפיטורים מחברת הדואר,(עניין ששימש עילה לפרוץ העיצומים וההפגנות), כבר אינו עומד על הפרק. בין ההסתדרות למשרד האוצר והנהלת הדואר כבר הושגה הסכמה על צמצום של מצבת כוח האדם בחברה ב-1,200 איש, מהם קבועים והאחרים ארעיים, בתהליך הדרגתי ותמורת פיצויים גבוהים מהקבוע בחוק.

במקביל, שר התקשורת, גלעד ארדן, מקיים מגעים עם נציגי האוצר כדי להגיע עמן להסכמות בנוגע להיקף הקיצוץ במספר הימים בשבוע שבהם יחולק דואר לתושבים, כדי להקטין את ההוצאות של חברת הדואר. ארדן מעדיף 3 ימי חלוקה, לעומת 5 ימי חלוקה כיום, ובאוצר מדברים על 2 ימי חלוקה בלבד, והצדדים מנסים להגיע לפשרה בעניין זה. ארדן עשוי להסכים לכך שהמעבר לשני ימי חלוקה בלבד ייעשה בשלב מאוחר יותר.

"נכון שכל הסעיפים שהיו במחלוקת כבר מוסדרים בין הצדדים, אבל כל עוד הסכם ההבראה לא נחתם סופית, העובדים מצויים חוסר ביטחון תעסוקתי ומצב החברה מתדרדר והולך בינתיים. הזמן הוא גורם חשוב", אמרו אתמול בהסתדרות. בית המשפט המחוזי בירושלים קבע בתחילת ספטמבר, לבקשת הנציגות של מחזיקי האג"ח של הדואר, פרק זמן של 45 ימים כדי שהאוצר, משרד התקשורת, הנהלת חברת הדואר ונציגות העובדים יגיעו להסכם סופי בעניי הבראת חברת הדואר, הנמצאת בסכמה של חדלות פירעון. פרק הזמן יסתיים בעוד שבועיים. בקרוב עובדי הדואר קיים חששש כי בלא הסכם עד מועד זה, בעלי האג"ח ידרשו נקיטת צעדים דרסטיים יותר בחברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"