עובדי משרד החוץ החלו בשיבושים: משביתים את המחלקות בהפתעה

היום השביתו עובדי משרד החוץ לשעה את העבודה ברוב אגפי המשרד ■ העובדים מתכוונים גם להחרים את הרמת הכוסית שתתקיים ביום ראשון עם שר החוץ אביגדור ליברמן ■ יו"ר הוועד: "נחריף מדי יום את העיצומים עד שייחתם עמנו סופית ההסכם"

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

עובדי משרד החוץ, הנמצאים בסכסוך עבודה שנמשך מעל לשנה, מחדשים את השיבושים במחאה על כך שעדיין לא נחתם עמם הסכם עבודה קיבוצי חדש.

עובדי משרד החוץ כבר שבתו למשך שבוע בחודש אפריל השנה, לראשונה בתולדות המשרד, בעקבות אי החתימה על הסכם העבודה.

קודם לכן מונה שופט בית הדין הארצי לעבודה לשעבר, סטיב אדלר כמגשר בסכסוך בין הצדדים. אדלר שימש בתפקיד זה במשך 8 חודשים ובסיועו גובש הסכם הבנות המיטיב את תנאי השכר וההעסקה של הנציגים הדיפלומטיים הישראלים בחו"ל ושל עובדי המשרד בישראל, לרבות תנאי הפנסיה שלהם. ואולם מאז ועד היום ההסכם הסופי לא נחתם והשיפורים הגלומים בו אינם יוצאים אל הפועל.

היום (ד') השביתו עובדי משרד החוץ לשעה את העבודה ברוב אגפי המשרד, לרבות לשכת המנכ"ל וכן החרימו את טקס הרמת הכוסית לחג שהתקיים אתמול עם הנהלת המשרד. הם מתכוונים גם להחרים את הרמת הכוסית שתתקיים ביום ראשון עם שר החוץ אביגדור ליברמן. "נחריף מדי יום את העיצומים עד שייחתם עמנו סופית ההסכם. לא נסכים לעיכוב נוסף", אמר יו"ר ועד עובדי משרד החוץ יאיר פרומר.

עובדי משרד החוץ במהלך השביתה בחודש אפרילצילום: אוליבייה פיטוסי

לדברי פרומר, "המתנו בשקט ובסבלנות בתקווה שההסכם הקיבוצי עמנו ייחתם בזמן, כפי שהאוצר התחייב כלפינו עם סיום השביתה. הסחבת הזו אינה מקובלת והיא פוגעת באינטרסים של המדינה". פרומר רמז שאם לא ייחתם ההסכם בימים הקרובים, עובדי משרד החוץ יורו לנציגים הדיפלומטיים של ישראל להיעדר ממושב עצרת האו"ם בסוף החודש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו