פיצוי של 50 אלף ש' לעובד שפוטר בגלל ש"דיבר הרבה"

העובד קיבל מכתב אזהרה ממנהלו בחברת הקבלן בה הועסק בו נכתב כי הוא "שואל הרבה שאלות", בהמשך קיבל מכתב פיטורים ■ בית הדין האזורי קבע שמוקד הים החתימה העובד על חוזה שלא היה מובן לו וחייב את החברה לפצות אותו בסך 50 אלף שקל

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק בשבוע שעבר פיצוי של 50 אלף שקל לעובד ניקיון שהועסק בחברת מכוני הכושר הולמס פלייס באמצעות חברת כוח אדם מוקד הים.

העובד, ביסרת מרהווי האולה, עבד בסניף הרצליה של הולמס פלייס עד שפוטר כעבור שנתיים בדצמבר 2011. בתביעה שהגיש, באמצעות עו"ד שחר דור, נגד הולמס פלייס ומוקד הים, טען העובד כי טרם הפיטורים הוא קיבל מכתב אזהרה ממנהלו במוקד הים, בו נכתב כי הוא "מדבר הרבה ושואל הרבה שאלות". בהמשך למכתב האזהרה, קיבל העובד מכתב פיטורים ממקום עבודתו.

עובדי קבלן מפגינים מול בית הדין לעבודה

עוד נאמר בתביעה שהגיש מרהווי האולה, כי הוא פוטר בלא שקיבל כספים שמגיעים לו מתקופת עבודתו ואף לא פיצויי פיטורים.

הולמס פלייס התנערה מאחריותה לעובד, וטענה שהוא הועסק במוקד הים. השופטת עידית איצקוביץ אכן קיבלה את טענתה ודחתה את התביעה נגדה. ואילו חברת כוח האדם, מוקד הים טענה באמצעות עו"ד תמיר שטינוביץ, שהעובד הוא זה שעזב אותה ללא התראה מוקדמת וסירב לקבל עליו תפקידים אחרים שמנהל החברה הציע לו.

השופטת איצקוביץ קבעה שמוקד הים החתימה את העובד על חוזה שלא היה מובן לו ושהיא לא הוכיחה כי שילמה לו עבור כל שעות עבודתו. היא חייבה את החברה לפצות אותו בסך 50 אלף שקל בשל ניכויים שלא כדין ואי תשלום פיצויי פיטורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"