לאחר מו"מ אינטנסיבי: הסכם קיבוצי ראשון נחתם בחברת דלק פי גלילות

ההסכם כולל תוספות שכר, זכאות לקרן השתלמות ושי לחג בסך 800 שקל בשנה; יו"ר ההסתדרות: "המטרה – חיזוק ביטחונם התעסוקתי של העובדים"

הילה ויסברג
הילה ויסברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה ויסברג
הילה ויסברג

הסכם קיבוצי ראשון נחתם היום (א') בין ההסתדרות, עובדי מסופי ניפוק הדלקים של קבוצת דלק ישראל (שותפות דלק פי גלילות) והנהלת השותפות. בטקס החתימה שהתקיים היום בלשכת יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן בת"א נכחו מנכ"ל החברה, משה קארדי, ועד עובדי החברה ונציגי ההסתדרות במרחב אשדוד.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר כי ההסכם הושג אחרי משא ומתן אינטנסיבי בין הצדדים, ומטרתו "לחזק את ביטחונם התעסוקתי ולשפר את תנאי העסקתם".

ההסכם אכן מיטיב עם העובדים. הוא מגדיר תקופה של שנה לקבלת קביעות, המעניקה הגנה מוגברת מפני פיטורים, וזכאות לקרן השתלמות לאחר השלמת כחמש שנות ותק. הוא גם מבטיח לעובדים תוספות שכר, הכוללות תוספת שקלית של 450 שקל לשכר היסוד, אשר תינתן בשלוש פעימות. כמו כן יקבלו העובדים תוספת של 160% על כל שעת עבודה ביום שישי, תעריף של 150% על קריאת פתע ותעריפים שונים למשמרות לילה ומשמרות אחרות, תוך התייחסות למאפיינים הייחודיים של כל אחד מהמסופים (אשדוד, ב"ש, חיפה וירושלים).

על-פי ההסתדרות, בהסכם הוסדרה מסגרת שעות העבודה השבועיות ותנאי העסקת העובדים במשמרות. התנאים כוללים בין השאר הגבלה על שינויים זמניים בשעות המשמרת, וכל חריגה מהמגבלות שהוגדרו, תזכה בתגמול נוסף של 25% לכל שעת עבודה. "במקרה בו ההנהלה תרצה לבצע שינוי קבוע בסדרי המשמרות, היא תידרש לעשותו בהסכמה עם העובדים, ובהיעדר הסכמה, יובא העניין לבורר חיצוני", מסבירים בהסתדרות. ההטבות לא נגמרות כאן. חברת דלק פי גלילות מתחייבת, על-פי ההסכם, להעניק לעובדים ארוחות מסובסדות ושי לחג על סך 400 שקל לכל חג ובסך הכל 800 שקל בשנה.

אבי ניסנקורן צילום: מוטי מילרוד

משה קארדי, מנכ"ל דלק פי גלילות, אמר במעמד החתימה "למרות העמדות המנוגדות בתחילת המו"מ, מתברר כי במשא ומתן הוגן ואחראי אפשר למצוא מכנה משותף ואינטרס בו גם ההנהלה וגם העובדים יצאו נשכרים".

המו"מ נוהל מטעם ההסתדרות על ידי יו"ר ההסתדרות במרחב אשדוד, חיים שייב, יו״ר ועד העובדים אלכס קבאצ'קו וחברי הועד, מזכירת האיגוד המקצועי במרחב, עו"ד ג'ני שוד והיועץ הכלכלי ליו"ר ההסתדרות, שי בירן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה