האזינו |

הפיטורים בסודה סטרים: "נעביר לך מכתב פיטורים במשלוח הביתה או ביד, איך שתעדיף"

העובדים פוטרו בשל מחלוקת על ארוחות בזמן הרמדאן ■ ארגון העובדים מען: מדובר בעובדים ותיקים, שאיש מהם לא קיבל בעבר אזהרה על הפרת משמעת ■ סודה סטרים: "העובדים חוללו מרד פראי, בידיעה שהם משבשים את העבודה במפעל, ופועלים ללא רשות, תוך גרימת נזק מכוון"

חיים ביאור
חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים ביאור
חיים ביאור

פיטוריהם של 60 עובדים פלסטינים ממפעל סודה סטרים במעלה אדומים נעשו בלא שימוע. על העובדים נאסר להיכנס לשטח המפעל עוד בטרם קיבלו את מכתבי הפיטורים.

פרשת פיטוריהם של העובדים הפלסטינים התרחשה בתחילת החודש, כאשר העובדים הפלסטינאים, מגובים על ידי ארגון העובדים מען, פנו להנהלה כדי שזו תשפר את הארוחה המוגשת להם לשבירת צום הרמדאן.

משלא נענו העובדים הם הודיעו להנהלת המפעל כי יתקשו לעבוד במשמרת הלילה ללא מזון מספק. בתגובה הודיע להם הממונה, כי משמרת הלילה מבוטלת והם נדרשים ללכת הביתה. למחרת, העובדים קיבלו שיחות טלפוניות מאחד המנהלים, אילן מסודה, שהודיע להם דרך הטלפון שהם מפוטרים. הם נדרשו להחזיר את כרטיס העבודה ואת בגדי העבודה שלהם.

בהקלטה שהגיעה לידי TheMarker נשמע מסודה מקריא מכתב פיטורים לאחד העובדים הפלסטינים, עלא רוידי. במכתב מנמקת ההנהלה את הפיטורים בסירובם של העובדים לשוב לעבודתם, "סירבתם לחזור לעבודה וגרמתם נזק לחברה". עוד נאמר שעליו להחזיר לאלתר את בגדי העבודה וכרטיס העובד, שאם לא כן, יחויב בתשלום של 500 שקל.

בהמשך השיחה העובד שואל מדוע לא מתקיים שימוע. מסודה נמנע מלענות לשאלה ורק אומר כי "בגלל החומרה של הדברים, אנו נעביר לך את מכתב הפיטורים באמצעות משלוח הביתה או ביד, איך שאתה מעדיף".

מנכ"ל ארגון מען, אסף אדיב, פנה השבוע למנכ"ל סודה סטרים, דניאל בירנבאום, בבקשה שהחברה תחזור בה מהחלטתה לפטר את העובדים. אגיד הסביר כי מדובר בעובדים ותיקים, שאיש מהם לא קיבל בעבר אזהרה על הפרת משמעת. ואולם, סמנכ"ל משאבי אנוש בסודה סטרים, מיקה מזור השיב לפנייה וסירב לבקשה. מזור וכתב בתשובתו לאדיב , בין היתר, כי "עצירת עבודה בעיצומה, באופן לא מתוכנן, גורמת למפעל נזק כלכלי רב". לטענתו, העובדים "חוללו למעשה מרד פראי, בידיעה גמורה שהם משבשים את העבודה במפעל, ופועלים ללא רשות ובניגוד להוראות, תוך גרימת נזק מכוון". עוד אומר מזור כי פעולות העובדים "גבלו באלימות".

במקום אחר במישור אדומים, עובדים פלסטינים במוסך צרפתי שובתים במחאה על פיטוריו של העובד חאתם אבו זיאדה, שהוא יו"ר ועד העובדים. במהלך הפגנה שקיימו העובדים היום במקום, עצרה המשטרה פעיל מען, יואב טמיר, בנימוק שהוא מפר את הסדר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית