בית הדין לעבודה: מעסיק היפלה עובדת על רקע הריון וישלם 52 אלף שקל

בית הדין בבאר שבע קיבל את תביעתה של עובדת שטענה שחברת א.ס.י טכנולוגיות והנדסה שינתה את יחסה אחרי שנכנסה להריון ■ נציגת שוויון הזדמנויות בעבודה בדרום: "המקרה מלמד כי אפליית נשים על רקע הריון עדיין קיימת ובהיקפים מדאיגים". החברה: "לא היה ולא נברא. שוקלים ערעור"

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קיבל באחרונה את תביעתה של עובדת שטענה שהופלתה על רקע הריונה והורה לפצותה ב–52 אלף שקל.

בית הדין קיבל את טענות העובדת, שיוצגה על ידי עו"ד אינה סולטנוביץ'־דוד, נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במחוז ירושלים והדרום, וקבע כי חברת א.ס.י. טכנולוגיות והנדסה בע"מ הפלתה אותה על רקע הריון בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, והפרה את חוק עבודת נשים.

ההרכב, בראשות השופטת יעל אנגלברג שהם, קיבל את כל טענות העובדת, ופסק לטובתה סך של 52 אלף שקל, מתוכם פיצוי בגין הפרת חוק עבודת נשים בסך של 15 אלף שקל. פיצוי בגין הפרת חוק השוויון בסך של 30 אלף שקל. ועוד 7,000 שקל הוצאות משפט.

הריוןצילום: דרימסטיים

בית הדין האזורי ביקר בחריפות את התנהלות החברה, ואישר כי היא לוקה בגישה סטריאוטיפית פסולה בנוגע לנשים הרות בכלל, ובתפישה סטריאוטיפית כאילו כל עובדת הרה, נוטה לנצל את הריונה להתעשרות על גב המעסיק, בפרט. בין היתר, נקבע כי החברה שינתה את יחסה לעובדת לאחר שהודיעה על הריונה, צמצמה את היקף עבודתה, פגעה בתנאי עבודתה וניסתה לבודד אותה מחבריה לעבודה.

עו"ד סולטנוביץ'־דוד, ברכה על פסק הדין: "המקרה מלמד כי אפליית נשים על רקע הריון ואמהות עדיין קיימת בשוק העבודה הישראלי ובהיקפים מדאיגים. מעבר להגישה הסטריאוטיפית, שאין לה מקום בחברה מתקדמת, הרי שהמעסיק גם הפסיד עובדת שללא ספק יכלה להמשיך ולתרום לחברה בעת הריונה ולאחריו, לא פחות מתרומתה לפניו".

מנכל החברה אולג כץ טען כי "אם קוראים היטב את פסק הדין מגלים כי בית המשפט לא מצא שום דבר בנושא אפליה. לא פיטרנו אותה, שילמנו לה את מלוא זכויותיה ואנחנו ניזוקנו. אנחנו שוקלים ערעור. בית המשפט פוסק תמיד לטובת העובד גם אם מדובר במעסיק הטוב בעולם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו