"לא שאלת אותי לפני שעזבת בלילה אם אני רוצה לאכול משהו, אתה תחזור ותחמם לי מרק"

עוד תביעה נגד מעון ראש הממשלה: במקביל לשעות העבודה הרבות בהן נדרש איש התחזוקה גיא אליהו לבלות במעון, כולל סופי שבוע כמובן, הוא סבל, לטענתו, מהתעמרות בלתי פוסקת

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

תביעה שנייה הוגשה בתוך כמה שבועות נגד בית ראש הממשלה וסמנכ"ל הלוגיסטיקה עזרא סיידוף. על פי הדיווח של המתלונן גיא אליהו, הוא נחשף להנהגות מתעמרת מצד אשת ראש הממשלה. עוד עולה מהתלונה החשד כי במעון רה"מ מועסקים עובדי קבלן מנוצלים.

סיפורו של אליהו מתחיל, כך על פי כתב התביעה שהוגש אתמול (ג') על ידי עורכת דינו נעמי לנדאו לבית הדין לעבודה, במהלך 2011 - אז החל לעבוד בחברת הקבלן צוות 3 כאיש תחזוקה במשרד ראש הממשלה. כששאל מתי בדיוק יוכל לעבור להעסקה ישירה קיבל הערכה – בתוך שנתיים-שלוש. סיידוף, לעומת זאת, הציע לו אחרי חמישה חודשים בלבד לעבור ממשרד ראש הממשלה למעון ראש הממשלה. בצורה זו, אמר לו, יגיע התקן הקבוע מהר יותר. אליהו שמח ואכן עבר לעבוד אותו תפקיד במעון ראש הממשלה.

בחודש הראשון עבד אליהו למעלה מ-350 שעות, וכשהגיע הדיווח לצוות 3 הודיעה החברה לסיידוף כי לא תוכל להעסיק אותו אם מספר השעות כה גבוה. סיידוף לא התבלבל, כך לנדאו, ו"העביר" את אליהו לחברת קבלן אחרת בשם מיקוד. נשאלת השאלה מדוע מעסיק מעון ומשרד ראש הממשלה עובדי קבלן במקום עובדים בעסקה ישירה מלכתחילה.

שרה נתניהו

על פי כתב התביעה פעלה חברת הקבלן השנייה שלא על פי החוק, לא שילמה שעות נוספות, בעיקר שבתות, ופעלה כדי להלבין את השעות הרבות בהן הועסק אליהו. מאות השעות בחודש ננקבו גם בתלונתו של אב הבית מני נפתלי שהתלונן לפני מספר שבועות.

אחרי שנת עבודה ביקש אליהו להבין איפה עומד התקן, אך הסתבר כי לא יקבלו. חשוב לשים לב לעובדה שעל פי חוק יש להעביר עובד קבלן להעסקה ישירה תשעה חודשים לאחר שהחל לעבוד בתפקיד, כך שחברות הקבלן המועסקות בבית ראש הממשלה אינן מפוקחות דיין, ועלולות להיות מפירות חוק.

במקביל לשעות העבודה הרבות בהן נדרש העובד לבלות במעון, כולל סופי שבוע, הוא סבל מהתעמרות בלתי פוסקת. כך למשל אמרה לו שרה נתניהו שהוא "לא אלגנטי" וכי תבקש מסיידוף "לשלוח אותו לקורס נימוסים והליכות", אחרי שלא ערך את השולחן לטעמה.

עוד צוין כי נתניהו דרשה שיחזור באמצע הלילה להגיד לילה טוב, כיוון שלא דיווח בשעות הקטנות לאחר המשמרת כי הוא יוצא לביתו. בפעם אחרת אמרה: "לא שאלת אותי לפני שעזבת בלילה אם אני רוצה לאכול משהו, אתה תחזור ותחמם לי מרק".

אליהו תובע 650 אלף שקל, בגין השעות הנוספות והתנהגות מתעמרת וגם בגין הבטחה שהופרה להפוך אותו לעובד קבוע. "אני מאמינה באמונה שלמה שיגיעו עוד עובדים" אומרת עו"ד לנדאו. "אני מצפה שגם נשים, לא רק גברים שהיו בסיטואציה הזו יצעדו קדימה, ויגידו: גם אנחנו".

עו"ד נעמי לנדאוצילום: משרד נעמי לנדאו

ממשרד ראש הממשלה לא התקבלה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר